Natalia Zastępa zapowiada nową płytę. "Entuzjastyczna w brzmieniu"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2023 16:00
- Jeśli chodzi o śpiew, wychowałam się na wielkich wokalistkach, takich jak Celine Dion, i uczyłam się go na piosenkach Krystyny Prońko oraz Grażyny Łobaszewskiej. Lubię "klasyczek", a Pink Floyd to mój ulubiony zespół - mówi wokalistka Natalia Zastępa.    
Natalia Zastępa i Adam Smolarek w studiu Czwórki.
Natalia Zastępa i Adam Smolarek w studiu Czwórki.Foto: Czwórka/Kamil Jasieński
  • Natalia Zastępa jest wokalistką i autorką tekstów.
  • Pierwsza płyta artystki - "Nie żałuję" - ukazała się w 2021 roku.
  • Obecnie artystka pracuje nad nowym krążkiem.
  • Zapowiadają go single: "Wróciłam do siebie", "Żart" i "Saska".  

- Jestem bardzo sentymentalna, a przeszłość to jedna z rzeczy, które najbardziej mnie inspirują. Jeśli chodzi o pierwszą płytę, to był to popowy krążek z elementami retro, zwłaszcza w wokalu. Nagrywałam go, mając 16 lat. Od tego czasu trochę się zmieniło, ale nadal lubię organiczne brzmienia - opowiada gość Czwórki.

"Nie żałuję" - płyta maturalna

Debiutancka płyta Natalii Zastępy - "Nie żałuję" - ukazała się w 2021 roku. - Album wydałam w roku, w którym zdawałam maturę. Potem dostałam się na studia i przeprowadziłam się do Warszawy. W tym czasie skupiałam się głównie na sobie i na swoim rozwoju, bo jednak był to dla mnie skok na głęboką wodę - wspomina artystka. - Najlepszym lekarstwem na dręczące sytuacje było dla mnie zwrócenie się w stronę tego, co znam, co daje mi poczucie bezpieczeństwa, przyjemności, miłości, zrozumienia: rodzina, dom, muzyka, przyjaciele. Te wartości budują mnie i mam potrzebę wracać do nich, żeby czuć się dobrze. 

Z kim współpracuje Natalia Zastępa?  

Tworząc muzykę, artystka pracuje z różnymi producentami, co - jak sama przyznaje - ma swoje plusy i minusy. - Współpraca z jednym producentem pozwala stworzyć spójną koncepcję albumu. Można nagrać 30 piosenek i wspólnie wybrać, które trafią na płytę. Teraz jednak dałam sobie jeszcze czas, żeby sprawdzić się w różnych konfiguracjach. Spotkania z innymi twórczyniami i twórcami zawsze są inspirujące - dodaje. 

Posłuchaj
18:38 CZWÓRKA Stacja Kultura zastepa 18.10.2023.mp3 Natalia Zastępa zapowiada drugą płytę (Stacja Kultura/Czwórka)

Kiedy ukaże się druga płyta artystki?

Po dwóch latach Natalia Zastępa powróciła z nowymi piosenkami: "Wróciłam do siebie", "Żart" i "Saska". Pracowała nad nimi m.in. z Kubą Krupskim, Moniką Mimi Wydrzyńską i Lanberry. - Kiedy pisałam "Żart", to byłam już zmęczona sytuacją społeczną. "Saska" to storytelling o sytuacji, w której po latach spotyka się osobę, z którą nas kiedyś coś łączyło. Generalnie jest dziwnie, ale jesteś ciekawy, co u niej słychać - opowiada.   

Natalia Zastępa - Saska / Natalia Zastępa

Piosenki są zapowiedzią drugiej płyty Natalii Zastępy. Krążek ukaże się późną wiosną albo wczesnym latem 2024 roku. - Znajdą się na niej utwory entuzjastyczne w brzmieniu, przy których można się pobujać, a nawet poskakać. Warstwa liryczna trochę od tego entuzjazmu odchodzi - zapowiada artystka.

Sprawdź też:

- Śpiewam, ale jestem też miłośniczką sztuki wokalnej. Na koncertach daje się ponieść emocjom i często sięgam po ozdobniki, ale uważam, że o talencie artystek i artystów świadczy to, czy potrafią zaśpiewać także prostą melodię - mówi Natalia Zastępa.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Adam Smolarek

Gość: Natalia Zastępa

Data emisji: 18.10.2023

Godzina emisji: 10.15

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Adam Smolarek
Czytaj także

Julia Rocka: muzyka stała się ogromną częścią mojej tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 12:45
- Czasem jest tak, że coś sobie zaplanujesz, a potem to się zmienia o 180 stopni - mówi Julia Rocka, wokalistka, aktorka, studentka. - Całe życie marzyłam o aktorstwie, a tu pojawiła się muzyka. Teraz ona jest na pierwszym planie - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bartek Królik: "Bezdomny król" to numer forteca

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2023 14:13
"Bezdomny król" to czwarty singiel Bartka Królika zapowiadający jego nadchodzący album. Nie zabraknie na nim tego, z czego doskonale znamy muzykę artysty, ale wedrze się też nieco melancholii. 
rozwiń zwiń