Ania Rusowicz: korzystam z genów po mamie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 00:00
Córka słynnej królowej big bitu, która brawurowym wykonaniem piosenek swojej mamy podbiła tegoroczne Opole, opowiedziała w Czwórce o swojej pierwszej solowej płycie zatytułowanej "Mój Big-Bit".
Audio

- Jestem bardzo zadowolona, chociaż emocjonalnie był to nie lada wysiłek – mówiła o swoim nowym krążku Ania Rusowicz. Jak zdradziła w "Czwórce" nagrywanie płyty z piosenkami Ady Rusowicz było dla niej trudne nie tylko ze względu na próbę odtworzenia atmosfery lat 60., ale przede wszystkim na fakt śpiewania piosenek mamy, która zginęła w wypadku samochodowym w 1991 roku. Ania miała wtedy zaledwie sześć lat. - Przez to, że mojej mamy zabrakło mi kiedy byłam mała i teraz odnalazłam ją przez piosenki – mówiła w "Stacji Kultura".

Artystka z zamiarem upamiętnienia twórczości Ady Rusowicz nosiła się już od dłuższego czasu. Jednak wytwórnie do, których się zwróciła z propozycją wydania płyty z najlepszymi piosenkami mamy nie były tym pomysłem zainteresowane. - Miałam problem, żeby przypomnieć o mamie, bo moje nazwisko kojarzyło się im bardziej z Rutowicz niż Rusowicz – wspominała w Czwórce. Ania postanowiła więc w pierwszym rzucie samodzielnie nagrać płytę z coverami mamy. – Gdy się nad tym zastanawiałam stwierdziłam jednak, że muszę to przedsięwzięcie sobie skomplikować.

Tym sposobem na krążek obok sześciu przebojów Ady Rusowicz takich jak "Za daleko mieszkasz miły" czy "Nie pukaj do moich drzwi", trafiło sześć piosenek Ani stylizowanych na brzmienie lat 60.

Aby wysłuchać całej rozmowy z Anią Rusowicz wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Czytaj także

Córka Królowej Big Bitu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2011 12:55
Ania Rusowicz córka słynnej wokalistki Niebiesko Czarnych Ady opowiedziała o pomyśle wskrzeszenia piosenek swojej mamy i śpiewaniu w zespole IKA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po Opolu już wszyscy wiedzą, kto to jest Ania Rusowicz

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2011 16:29
Z objawieniem tegorocznego festiwalu w "Muzycznej Jedynce" rozmawiała Maria Szabłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Ady Rusowicz - wstęp wolny!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2011 17:44
Dziś na placu przy Metrze Centrum odbędzie się akcja "Ada. Pamiętać wypada" z okazji 67. urodzin wokalistki Niebiesko Czarnych, uznawanej za królową polskiego bigbitu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ada. Pamiętać wypada". Ania Rusowicz w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 12:55
Piosenkarka Ania Rusowicz, nazywana pierwszym big bitowym dzieckiem w Polsce, opowiada o swojej muzycznej pasji, nowym projekcie i świętowaniu urodzin mamy, Ady.
rozwiń zwiń