Wiosną "zarządzi" kolorowy patchwork

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 13:48
W Polsce mamy teraz czas grubych kurtek i ciepłych swetrów, ale świat mody już szykuje się na sezon wiosenno-letni. O tym co już wkrótce warto będzie na siebie ubrać wie Kasia Kornet, która odwiedziła targi "Femmina Pret a Porter" w Atenach.
Audio

Targi mody w stolicy Grecji odbywają się dwa razy w roku: pod koniec stycznia i w czerwcu. Te pierwsze poświęcone są prognozowaniu co będzie trendy wiosną i latem.

- W stosunku do poprzedniego roku pojawiło się więcej kolorów. Myślę, że jest to odpowiedź na panujący kryzys na południu Europy. Lato więc będzie należało do wszelkich odcieni różu, czerwieni oraz do błękitu – zdradziła w rozmowie z Kasią Kornet dyrektor "Femmina Pret a Porter".

Co jeszcze można wywnioskować po wizycie na ateńskich targach? – Wygląda na to, że dominującym trendem będzie tzw. patchwork, czyli pozszywane ze sobą różne materiały oraz jedwab – powiedziała Kasia Kornet w audycji "Stacja Kultura".

Więcej o targach "Femmina Pret a Porter" i najnowszych trendach w modzie posłuchaj w relacji Kasi Kornet.

pg

Czytaj także

Wiganna Papina: Swetry są zawsze modne

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 15:12
Zabobony na temat swetrów mówią, że gryzą i pogrubiają. W Czwórce nasza specjalistka przekonywała, że swetry mogą być mocną stroną naszej zimowej garderoby.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sprawdź, co będzie modne w 2012 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 10:30
Zapowiada się, że w tym roku w świecie mody pojawi się trochę sprzeczności. Na przykład w sezonie wiosna-lato z jednej strony będą rządzić chłopczyce, z drugiej – ultrakobiece kobiety.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rap rządzi w modzie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 07:00
Słynny amerykański magazyn „GQ” wybrał najlepiej ubranego mężczyznę 2012 roku. Numerem jeden został brytyjski raper Tinie Tempah, który w tyle zostawił m.in. piłkarza Davida Beckhama i aktora Christiana Bale’a.
rozwiń zwiń