Polskie Radio
Section05
Bali

Rosjanie uciekają przed mobilizacją na Bali. Mieszkańcy rajskiej wyspy mają dość ich ekscesów

Jak informuje dziennik "Wall Street Journal", na indonezyjskiej wyspie Bali, która słynie z rajskich plaż, powstała obecnie "mała Moskwa". Niezadowoleni mieszkańcy prowadzą kampanię w mediach społecznościowych, domagając się od władz, by zajęły się Rosjanami łamiącymi przepisy.
Zobacz więcej na temat:  Indonezja Bali Rosja wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2023 ŚWIAT Azja imigracja

Mieszkańców wyspy Bali problem z Rosjanami. "Turyści" ze Wschodu szukają schronienia w tropikach

Mieszkańcy indonezyjskiej wyspy Bali obawiają się utraty miejsc pracy w związku z masowym napływem obywateli Rosji, w ubiegłym roku na Bali przybyło około 60 tys. Rosjan, natomiast od września, gdy Kreml ogłosił mobilizację na wojnę z Ukrainą, przyjeżdża ich każdego miesiąca 20 tys. - powiadomiła w środę telewizja Al-Dżazira.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja wojna na Ukrainie Ukraina Moskwa Europa Indonezja Bali imigracja

Podwójne standardy aktywistów klimatycznych. Blokowali drogi, a potem... samolotem polecieli na Bali

Para aktywistów klimatycznych, która przyklejała się do drogi, blokując ruch w obronie środowiska, poleciała na wakacje na Bali samolotem. Sprawa wyszła na jaw, ponieważ młodzi ludzie nie stawili się na rozprawie sądowej w sprawie blokady – opisuje w czwartek portal dziennika "Bild", podkreślając podwójne standardy aktywistów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ekologia Niemcy Bali Europa

Joe Biden zwołał pilne spotkanie państw G7 i NATO. Wiadomo, kto wystrzelił rakietę w stronę Polski?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zorganizował w Indonezji pilne spotkanie przywódców światowych potęg z grupy G7 i państw NATO. Szczyt został zwołany w związku z eksplozją w powiecie hrubieszowskim pocisku produkcji rosyjskiej, w wyniku której śmierć poniosło dwóch Polaków.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Bali Indonezja G20 Joe Biden bezpieczeństwo NATO wybuch w Przewodowie

Szczyt G20 na Bali. Publicyści PR24 komentują propozycję ukraińskiej formuły pokoju

Gośćmi "Debaty Dnia" w PR24 byli: Mateusz Wyrwich z "Niedzieli" oraz Piotr Kusznieruk z TrybunyInfo. Publicyści rozmawiali o szczycie G20 na wyspie Bali, gdzie rozmawiano między innymi o rosyjskiej agresji na Ukrainę, a prezydent tego kraju zaprezentował tam tzw. ukraińską formułę pokoju. Jakie ma ona znaczenie?
Zobacz więcej na temat:  Indonezja Bali G20 wojna na Ukrainie wojna 2022 Europa Rosja Ukraina

Kohut: Rosja notuje kolejne straty, więc mogłaby wziąć pod uwagę jakiegoś rodzaju rozmowy pokojowe

- Rosja mogłaby wziąć pod uwagę jakiegoś rodzaju rozmowy pokojowe. Trudno tu jednak sądzić, by chodziło o rzeczywisty pokój, ponieważ ten wydaje się zupełnie niemożliwy w sytuacji, w której Moskwa dokonała aneksji części Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut, amerykanista (KJ, OSW).
Zobacz więcej na temat:  Rosja polityka Azja Ukraina ŚWIAT Indonezja dyplomacja Bali G20 Wołodymyr Zełenski wojna 2022 Wielka Brytania Europa wojna na Ukrainie Polskie Radio 24