Kwiatkowska: Gram w niegrzecznym serialu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 14:21
- Nie zdarza się teraz w mediach żartowanie z prostytutki, z byłego narkomana, z toksycznej matki. Trochę zapomnieliśmy, że można się śmiać z wielu różnych rzeczy - mówi w Czwórce Katarzyna Kwiatkowska, aktorka z serialu "Aida".
Audio

Aida to sprzątaczka, grana przez Sonię Bohosiewicz. Może zawsze liczyć na swoją przyjaciółkę - prostytutkę Paulinę. W tę rolę w nowym serialu telewizyjnej Dwójki wciela się aktorka i parodystka Katarzyna Kwiatkowska.

- Teraz czekam, aż serial się rozbuja. Początek, to zawsze trudny moment. Trzeba zawiązać akcję, przyzwyczaić widza do nowej konwencji - mówi Kwiatkowska w "Stacji Kultura" - A ten serial będzie pokazywał kompletnie wykręcony kraj, taką wariację na temat Polski. Coś onirycznego. Jest to historia bardzo umowna, zaproszenie do zabawy, która nie będzie do końca grzeczna.

Nieszablonową "Aidę" w telewizji publicznej reżyseruje Xawery Żuławski. - My sobie sami zazdrościliśmy, że pracujemy z Xawerym - mówi aktorka - Za każdym razem czuję się rano tak, jakbym jechała na jakieś cudowne kolonie. Xawery jest bardzo pewien tego, jak ma wyglądać dana sytuacja, bardzo dokładnie ją kreśli. A aktor ma ochotę w
to wejść i zrobić wszystko dokładnie tak, jak on powiedział
.


Posłuchaj całej rozmowyz Katarzyną Kwiatkowską, klikając w ikonkę dźwięku.

usc

Czytaj także

Xawery Żuławski: Polskie kino odbiło się od dna

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2011 12:00
Xawery Żuławski, scenarzysta i reżyser a prywatnie syn Andrzeja Żuławskiego i Małgorzaty Braunek, jest zdania, że polskie filmy są coraz lepsze, a żeby być dobrym aktorem, wcale nie trzeba kończyć szkół.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbierają opowieści o (nie)zwykłych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 09:23
W sieci powstaje archiwum polskich bohaterek, zbierane są opowieści o odważnych, niezwykłych kobietach, o tych znanych i tych skrytych. Projekt Herstorie jest blogiem, który pisze się wspólnie!
rozwiń zwiń