Kultura

Zbierają opowieści o (nie)zwykłych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 09:23
W sieci powstaje archiwum polskich bohaterek, zbierane są opowieści o odważnych, niezwykłych kobietach, o tych znanych i tych skrytych. Projekt Herstorie jest blogiem, który pisze się wspólnie!

Projekt Fundacji Przestrzeń Kobiet Herstorie to strona internetowa, na której zamieszczane są osobiste wspomnienia o bliskich kobietach. - Może to być ktoś z rodziny, a może być ktoś nawet nieznany, ale z jakiegoś powodu istotny. Każdy takie wspomnienie może napisać i do nas przysłać - mam nadzieję, że w ten sposób powstanie naprawdę inspirujący zbiór wspomnień - piszą pomysłodawczynie przedsięwzięcia.

Zaproszenie do napisania tekstu przyjęła już artystka Cecylia Malik, której wspomnienie o babci zostało niedawno zamieszczone. Swoje opowieści w formie własnych tekstów,
esejów, wywiadów, zdjęć bohaterek, pamiątek, miejsc z nimi związanych warto wysłać na adres blog.herstorie@gmail.com

Projekt to internetowe rozszerzenie Krakowskiego Szlaku Kobiet, w ramach którego Fundacja wydała już trzy tomy "Przewodniczki po Krakowie Emancypantek", a są już plany na tom czwarty.


usc/mat. prasowe

Zobacz więcej na temat: Kraków wybrane
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Wywiad rzeka z Szumowską nadciąga!

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 15:02
To jedno z najgorętszych nazwisk w polskim kinie ostatnich lat. Małgorzata Szumowska w rozmowie z Krytyką Polityczną mówi "Kino to szkoła przetrwania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historie ludzi morza mają w sobie moc

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 14:46
Nadbałtyccy artyści docierają do rybaków, marynarzy, podróżników, pracowników portów i stoczni. Zbierają ich opowieści i tworzą niesamowity projekt "Teksty Bałtyku/Telling the Baltic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobieta bezkompromisowa

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 11:18
Gdy dowiedziała się o molestowaniu dzieci przez księdza w Tylawie na początku wcale nie miała ochoty angażować się w tę sprawę. - Ale jestem człowiekiem, honoru, Ewangelii, nie mogłam nie zareagować - mówi.
rozwiń zwiń