Filip Bobek: zawsze marzyłem o roli księcia

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 09:19
W sklepach dostępny jest już audiobook "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Występuje w nim m.in. Filip Bobek, który wciela się w rolę Królewicza Juliana. Popularny aktor był gościem audycji "Stacja Kultura".
Audio
Filip Bobek w studiu Czwórki
Filip Bobek w studiu CzwórkiFoto: fot. Aurelia Chmiel

Filip Bobek przyznał, że od zawsze marzył o roli księcia z bajki. Swoją postać scharakteryzował jako dość konwecjonalną na tle współczesnej mody na unowocześnianie klasycznych fabuł i bohaterów.

- Królewicz Julian, którego gram w audiobooku, ma akurat to do siebie, że lubi szybko, krótko i na temat. To taki model postaci, który pamiętamy z naszego dzieciństwa. Reszta bohaterów: Królewna Śnieżka, Zła Królowa i siedmiu krasnoludków jest już trochę inna. Dialogi tych postaci są napisane językiem typowym dla XXI wieku - powiedział.

"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" to pierwszy audiobook w karierze Filipa Bobka. – Moje wyobrażenia o tej pracy kompletnie minęły się z rzeczywistością. Było bardzo śmiesznie. Najpierw przychodziło się na próbę czytaną. Następnie było studio, no i tam zaczęły się pewne kłopoty. Ktoś wchodził, wychodził, w końcu zostałem sam i czekałem na zespół De Mono, którego członkowie wcielali się w role siedmiu krasnoludków. Panowie jednak nie dotarli i musiałem sam nagrywać nasze dialogi - wspominał gość Kasi Dydo.

Jedną z głównych ról obok Filipa Bobka, gra znana aktorka Anna Dereszowska. – Z reguły dostaję role silnych kobiet – opowiada gwiazda w wywiadzie w Czwórce. – Tym razem to postać dziewczęca. Myślę, że w realu, albo choćby na wizji takiej propozycji nie dostałabym.

Więcej o Filipie Bobku i jego roli w "Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach" w nagraniu audio i wideo audycji. 

Posłuchaj całego wywiadu Olgi Mickiewicz z Anną Dereszowską, klikając w kolejny plik dźwiękowy.

pg

Czytaj także

Zapach starej księgi kontra wygoda używania czytnika

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 12:05
Jakie książki wybrać? Wydawane tradycyjnie na papierze czy zapisane w nowoczesnych elektronicznych czytnikach? Gościem Bogusławy Marszalik w programie "Na Cztery Ręce" jest poetka Dorota Koman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"1812: Serce Zimy" – audiobook, jakiego nie było

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 18:52
Jego wyjątkowość polega na tym, że jest interaktywny. Oprócz zwykłego audiobooka łączy w sobie cechy e-booka i gry przygodowej. Pomysłodawca tego niezwykłego wydawnictwa - Jarosław Beksa, był gościem audycji "Czwarty Wymiar".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsumpcja książek

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 08:00
Jeżeli słowo "galeria" kojarzy Ci się bardziej z centrum handlowym niż sztuką to znak, że będziesz stałym klientem Mediateki.
rozwiń zwiń