Konsumpcja książek

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 08:00
Jeżeli słowo "galeria" kojarzy Ci się bardziej z centrum handlowym niż sztuką to znak, że będziesz stałym klientem Mediateki.
Audio
  • Rozmowa o funkcjonowaniu Mediateki w "Stacji Kultura"

Czym właściwie jest mediateka? To połączenie tradycyjnej biblioteki z centrum multimedialnym. Każdy może wypożyczyć książkę, ale też płytę czy film na DVD. Są także winyle, konsole do gier i instrumenty muzyczne, a wszystko umieszczone w zatłoczonym centrum handlowym.

Czy Mediateki w królestwach konsumpcji zastąpią tradycyjne biblioteki? Czy biblioteka w centrum handlowym to  dobra propozycja dla zabieganego mieszkańca dużego miasta?

Więcej na ten temat opowiadaliśmy w poniedziałkowej Stacji Kultura. Nagranie audycji wkrótce na naszej stronie.

Zobacz więcej na temat: dvd

Czytaj także

Rafał Milach i jego projekt życia – "Siedem pokoi"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 09:10
- To najważniejszy projekt, jaki udało mi się do tej pory zrealizować – opowiadał znany fotograf w Czwórce. – Sześć lat samego robienia zdjęć, do tego rok pracy nad książką. W sumie poświęciłem siedem lat czasu i zaangażowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Archiwum zdjęć z New York Timesa trafiło do sieci

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 14:37
Miłośnicy fotografii mają powody do zadowolenia. W internecie ruszył blog z archiwami New York Timesa, a Muzeum Etnograficzne w Krakowie zainicjowało pewien bardzo ciekawy projekt. Więcej można było się dowiedzieć ze "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Szczygieł: W teatrze mogę spojrzeć na moje teksty oczami innych

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 16:10
Premierę spektaklu "Zrób sobie raj" na podstawie książki Mariusza Szczygła w warszawskim Teatrze Studio odbyła się 8 marca. Znany dziennikarz i autor reportaży odwiedził "Stację Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Prus: Nie jestem typem kujonicy w okularach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 07:55
Swoją ostatnią rolę filmową zagrała w wyświetlanej właśnie w kinach komedii "Kac Wawa". Znana jest jednak głównie z "Wojny polsko-ruskiej". Jej największe pasje to, obok filmu, teatr i podróże. Gościem "Stacji Kultura" była aktorka Anna Prus.
rozwiń zwiń