Zapach starej księgi kontra wygoda używania czytnika

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 12:05
Jakie książki wybrać? Wydawane tradycyjnie na papierze czy zapisane w nowoczesnych elektronicznych czytnikach? Gościem Bogusławy Marszalik w programie "Na Cztery Ręce" jest poetka Dorota Koman.
Audio
Zapach starej księgi kontra wygoda używania czytnika

– Pytanie, czemu i komu książka ma służyć. Studenci, którzy zmuszeni są nosić ciężkie plecaki, wypełnione książkami, z których i tak przeczytają tylko fragmenty – powinni zacząć używać czytników – mówi poetka Dorota Koman. – Są mniejsze, lżejsze i bardziej poręczne, a na marginesach można robić notatki bez obaw, że uszkodzi się pięknie wydane dzieło – dodaje poetka.

Ale ten medal ma dwie strony. "Prawdziwe" książki tak ciężko zastąpić elektronicznym substytutem, gdyż dostarczają nam tych przyjemności, jakich nie dają nowoczesne odpowiedniki - dotyk kartek, zapach papieru i druku.

Książki wydawane tradycyjną metodą warto podsunąć do przeczytania dziecku. – To jest bezcenna zabawa językowa, błyskotliwy dowcip, a do tego dochodzą też obrazy... – mówi Dorota Koman. – Fantastyczne jest czytanie i jednocześnie oglądanie obrazków. To pobudza dziecięcą wyobraźnię.

 

Więcej o tym, co przeczytać, jaką literaturę warto zabrać ze sobą na urlop, czy rzeczywiście tradycyjne książki odchodzą do lamusa  – w rozmowie Bogusławy Marszalik Dorotą Koman. Nagranie znajdziecie w ramce z prawej strony.

(kd)

Zobacz więcej na temat: dzieci

Czytaj także

Powstaniec, który został światowym architektem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 11:13
Jan Nowak-Jeziorański wytłumaczył młodemu Julianowi Kulskiemu, że na III wojnę światową nie ma szans, bardziej pożyteczne dla kraju będzie więc studiowanie architektury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłum chętnych do czytania "Don Kichota": sportowcy, aktorzy, politycy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2011 14:37
W Madrycie trwa 48-godzinne czytanie "Don Kichota".
rozwiń zwiń

Czytaj także

MTK czyli... Majowy Tydzień Kulturalny

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 01:00
A w nim: odwiedziny u taty Gapiszona - rysownika Bohdana Butenki, urodziny Palmiarni Poznańskiej, Noc Muzeów, krasnoludki w operze i spotkanie w Klubie Książkomaniaka. Zapraszamy!
rozwiń zwiń