W "Ostrym dyżurze" leczył ludzi, teraz walczy z Kościołem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 15:25
To połączenie "24 godzin" i "Kodu Da Vinci" - twierdzą widzowie, a krytycy dodają, że fani Dana Browna powinni być usatysfakcjonowani. 14 lutego odbyła się premiera serialu "Zero Hour", z Anthony Edwardsem w roli głównej.
Audio
  • Komu spodoba się nowy serial "Zero Hour"? Sprawdził to Patrycjusz Tomaszewski
fotos s serialu Zero Hour
fotos s serialu "Zero Hour"Foto: mat. promocyjne

Hank Galliston jest edytorem magazynu poświęconego zjawiskom paranormalnym. Całe swoje życie spędził na poszukiwaniu wskazówek, demaskowaniu mitów i rozwiązywaniu teorii spiskowych. Kiedy jego żona Laila zostaje uprowadzona ze swojego sklepu z antycznymi zegarami, Hank zostaje wciągnięty w jedną z najbardziej intrygujących tajemnic w historii ludzkości. Tak rozpoczyna się nowy serial ze scenariuszem Paula Scheuringa.

 - Punktem wyjścia dla "Zero Hour" jest hipoteza, że Kościół, przewidując nadejście II wojny światowej, powołał nowych dwunastu apostołów - opowiada serialowy ekspert czwórki, Patrycjusz Tomaszewski. - Wszystko po to, by chronić swoje tajemnice i mroczne sekrety.

W 2013 roku spisek odkrywa główny bohater serialu i rozpoczyna własne śledztwo. W tej roli występuje dobrze znany z "Ostrego dyżuru" Anthony Edwards, partnerują mu m. in. modelka i uczestniczka amerykańskiego reality show "The Real World", Jacinda Barrett  oraz Michael Nyqvist, czyli Mikael Blomkvist z ekranizacji sagi "Millenium". Pierwszy odcinek serialu wyemitowano w Walentynki.

 - To doskonała propozycja dla fanów Dana Browna, dla których... Dan Brown był za trudny - kończy autor "Przewodnika serialowego".

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tej produkcji, posłuchaj nagrania ze "Stacji Kultura" , które jest dołączone do artykułu .

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Więckiewicz: scenariusz mnie bierze albo nie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 18:00
- Staram się grać różne role - mówi aktor. Kiedyś grał to, co dostał, dziś jest już w tej komfortowej sytuacji, że może wybierać, co zagra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szekspirowskie inspiracje w kinie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 13:00
W audycji "Na cztery ręce" rozmawialiśmy o twórczości Szekspira, która ma wpływ na współczesne kino.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Żebrowski, Adamczyk i Szyc obronili Westerplatte?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 16:30
Jak wyglądała obrona Westerplatte i jaką rolę w wydarzeniach z pierwszych dni września 1939 roku odegrał major Sucharski?
rozwiń zwiń