Koteluk: Baczyńskiego się czuje, choć nie zawsze rozumie

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 12:40
Głos zapadający w pamięć, wyjątkowa wrażliwość i talent do układania pięknych melodii - to wszystko sprawiło, że debiutancka płyta Meli Koteluk szybko zyskała grono wiernych fanów. Teraz młoda wokalistka razem z Czesławem Mozilem nagrali utwór "Baczyński - Pieśń o szczęściu" do filmu o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim.
Audio
  • Mela Koteluk opowiada o "Baczyńskim", Mozilu i Kościukiewiczu
Mela Koteluk i ekipa Stacji Kultura
Mela Koteluk i ekipa "Stacji Kultura"Foto: Wojciech Kusiński

 - Przed rozpoczęciem pracy nad "Pieśnią o szczęściu" obejrzeliśmy z Czesławem długie fragmenty tego filmu, co stanowiło wystarczającą inspirację. Ale cały obraz zobaczyliśmy dopiero po nagraniu całej kompozycji. Na specjalnym przedpremierowym pokazie - mówi artystka. - I to, co zaprezentowano nam na ekranie bardzo mi się podobało.

Muzykę do utworu skomponował Czesław Mozil, słowa to dzieło poety z poematu "Szczęśliwe drogi". W rozmowie z Kasią Dydo i Kubą Kuklą Mela Koteluk przyznała, że największe wrażenie po projekcji zrobiło to, że "Baczyński" jest przede wszystkim opowieścią o niewinności, a nie o wojnie.

W tytułowej roli w filmie Kordiana Piwowarskiego występuje Mateusz Kościukiewicz - aktor utalentowalny, ale też o bardzo "zbuntowanym" wizerunku: - Według mnie obsada trafiona jest w punkt - zachwyca się wokalistka. - A Mateusz jako aktor nosi w sobie tajemnicę i w roli Baczyńskiego spisał się znakomicie.

Koncert Meli Koteluk w "Ministerstwie Dźwięku" 

Premiera "Baczyńskiego" odbędzie się 15 marca, a tajniki powstawania "Pieśni o szczęściu" oraz współpracy z Czesławem Mozilem poznasz słuchając nagrania ze "Stacji Kultura" , w której gościła Mela Koteluk. Zobacz też wideo zrobione podczas tej wizyty.

Mela
Mela Koteluk z ekipą "Stacji Kultura"

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Masz i pomyśl" od WWO

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 09:30
Kultowy album, po wielu latach doczekał się w pełni zasłużonej, dwupłytowej reedycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rebeka: ciężko pracujemy na swój sukces

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 05:30
Zdaniem wielu, ci ludzie dają nadzieję na to, że kultura w Polsce wciąż ma się dobrze. Muzycy z duetu Rebeka jednak odcinają się od takich określeń. Nie lubią, gdy ktoś "stwarza im ciśnienie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mixtura - "Duch w Maszynie"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 07:30
Mix elektroniki, hip-hopu, rocka i muzyki klubowej.
rozwiń zwiń