Katarzyna Kwiatkowska: "Dzień Kobiet" odczarowuje wizerunek kobiety

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 14:00
– Lubię grać komediowo i skoro mi to wychodzi, nie będę od tego uciekać, ale mam wielki głód grania poważnych rzeczy - przyznaje w Czwórce znana aktorka, Katarzyna Kwiatkowska.
Audio
Katarzyna Kwiatkowska wraz z prowadzącymi Stację Kultura
Katarzyna Kwiatkowska wraz z prowadzącymi "Stację Kultura"Foto: Wojciech Kusiński

fot.
fot. W.Kusiński

Najnowsza produkcja, w której będziemy mogli ujrzeć Katarzynę Kwiatkowską to "Dzień kobiet". Film jest krzepiącą opowieścią o dzielnej kasjerce i kierowniczce magazynu, która bardzo szybko awansuje, ale jak się okazuje, wcale nie wychodzi jej to na dobre.

– To historia kobiety, która poznaje siebie, przekonuje się o własnej wartości, dojrzewa – opowiada Katarzyna Kwiatkowska, odtwórczyni głównej roli. – To także uniwersalna historia przyjaźni, solidarności. Choć akcja filmu rozgrywa się wśród kobiet, równie dobrze mogłaby wydarzyć się w męskim środowisku.

Przygotowując się do roli w filmie Marii Sadowskiej Katarzyna Kwiatkowska odbyła… praktyki w supermarkecie. Podobnie jak partnerujący jej Eryk Lubos. – On uczył się, jak odbierać towar  – opowiada Kwiatkowska w Czwórce. – A my z koleżankami uczyłyśmy się, jak obsługiwać kasę. Któregoś razu siedziałam 5 godzin non stop. Tworzyły się gigantyczne kolejki, ale na szczęście miałam panią instruktorkę. To doświadczenie dało mi do myślenia. Poza tym wiem, że gdybym ubiegała się o pracę kasjerki, pewnie bym jej nie dostała.

fot.
fot. W.Kusiński

Ta rola "odrywa" Kwiatkowską od image’u kabaretowego. – Fajnie się złożyło, że zaproszono mnie na ten casting – mówi Kwiatkowska. – Lubię grać komediowo i skoro mi to wychodzi, nie będę od tego uciekać, ale mam wielki głód grania poważnych rzeczy.

Film pojawi się na ekranach kin w Dzień Kobiet, czyli 8 marca. Zdaniem gościa Czwórki obraz odczarowuje wizerunek kobiety. Posłuchaj rozmowy z Katarzyną Kwiatkowską, klikając w załączony plik dźwiękowy.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM KULTURA
Czytaj także

Osiecka była bardzo pracowita i... równie niecierpliwa

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 06:00
- Mama była niesamowicie wielofunkcyjną, wielozadaniową dziewczyną – wspomina Agnieszkę Osiecką jej córka, Agata Passent, w Czwórce. – Odeszła od filmu, bo to nie było na jej temperament. Filmy robiło się długo, a ona lubiła szybko widzieć efekty swojej pracy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bartosz Gelner: miałem w życiu szczęście

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 18:13
Zagrał w "Sali samobójców", a niebawem zobaczymy go w dużej roli "Płonących wieżowcach" Tomasza Wasilewskiego. - Miałem szczęście, bo rzadko się zdarza rozpoczęcie poważnej kariery jeszcze w szkole aktorskiej - mówi Bartosz Gelner w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Komasa: mój film o Powstaniu będzie filmem drogi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 12:30
Po "Sali samobójców" Jan Komasa wyrósł na reżysera, który w niezwykły sposób potrafi opowiadać o świecie ludzi młodych. Nic więc dziwnego, że na jego film o Powstaniu Warszawskim czekają i widzowie i krytycy. 9 i 10 marca w Warszawie odbędą się ostatnie castingi do "Miasta'44". A już teraz wiadomo, że za efekty specjalne tej produkcji odpowiedzialny będzie brytyjski ekspert, współtwórca m. in. "Incepcji" i "Nędzników".
rozwiń zwiń