Bartosz Gelner: miałem w życiu szczęście

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 18:13
Zagrał w "Sali samobójców", a niebawem zobaczymy go w dużej roli "Płonących wieżowcach" Tomasza Wasilewskiego. - Miałem szczęście, bo rzadko się zdarza rozpoczęcie poważnej kariery jeszcze w szkole aktorskiej - mówi Bartosz Gelner w Czwórce.
Audio
Bartosz Gelner w studiu Czwórki
Bartosz Gelner w studiu CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski

Ostatni film z udziałem Bartosza Gelnera, "Sala samobójców" został uznany za "głos młodego pokolenia". I rzeczywiście, w przeciwieństwie do wielu innych polskich produkcji ostatnich lat, nie przeszedł bez echa. Choć od premiery minęło już kilka ładnych lat, młody aktor swój udział w tym przedsięwzięciu traktuje jako szczęście i wyróżnienie.

- To rzadko się zdarza, by jeszcze w szkole aktorskiej rozpocząć karierę – mówi Gelner. – A ja zadebiutowałem na dużym ekranie. To ogromna frajda.

"Sala samobójców" zresztą otworzyła mu mnóstwo drzwi do dalszej kariery. Zaproszono go bowiem m.in. do udziału w głośnym "Czasie honoru". – Wszystko zaczęło się fajnie kręcić – mówi Gelner.

Dziś sobotnie popołudnia aktor spędza, pisząc pracę magisterską. Na okoliczność swoich działań badawczych zainteresował się wizualizacjami i scenografią w formacie 3D w teatrze.

– Zafascynowałem się mappingiem, czyli wizualizacją 3D – mówi Gelner. – To nieodkryty jeszcze grunt, który totalnie może zmienić charakter spektakli teatralnych i gry aktorskiej. Stwierdziłem, że chcę rzucić się w tę głęboką wodę.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy z Bartoszem Gelnerem z audycji "Ex Magazine" w Czwórce.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM KULTURA
Czytaj także

"Mam duży głód poważnego grania"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 13:30
Chyba nie ma drugiej aktorki, która wcielałaby się w role Krystyny Jandy, Dody, Kazimiery Szczuki, Agnieszki Chylińskiej i Katarzyny Figury. A ona może wpisać je wszystkie sobie do CV. Dziś jednak dla Katarzyny Kwiatkowskiej nadszedł czas zmian.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mikołaj Roznerski - przystojny i nieokrzesany

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 19:30
Jeszcze w liceum nie wiedział, co będzie w życiu robić. W okolicach matury chciał być chirurgiem plastycznym a ojciec proponował mu zostanie na gospodarstwie... Został jednak aktorem. A o swoim debiucie na dużym ekranie opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rebeka: ciężko pracujemy na swój sukces

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 05:30
Zdaniem wielu, ci ludzie dają nadzieję na to, że kultura w Polsce wciąż ma się dobrze. Muzycy z duetu Rebeka jednak odcinają się od takich określeń. Nie lubią, gdy ktoś "stwarza im ciśnienie".
rozwiń zwiń