Paullina Simons: w Rosji każdy chciał być pisarzem

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 17:30
400 tysięcy egzemplarzy sprzedanych tylko w Polsce i miliony fanów na całym świecie. Na czym polega fenomen powieści Paulliny Simons sprawdzał Kamil Jasieński.
Audio
  • Paullina Simons - wywiad z pisarką (Stacja Kultura/Czwórka)
Paullina Simons
Paullina SimonsFoto: mat. prasowe

Paullina Simons urodziła się w Leningradzie, a jako 10-latka zamieszkała w Stanach Zjednoczonych: - Kiedy dorastałam w Rosji, czytanie było nasz jedyną rozrywką. Nie było gier, iPhonów, telewizji, kreskówek. Pamiętam, co czułam, kiedy zatapiałam się w lekturze i marzyłam, żeby w przyszłości ktoś tak odbierał moje książki - wspomina dziś.

Najpopularniejszą powieścią jej autorstwa jest "Jeździec Miedziany" - historia romansu Tatiany i Aleksandra w objętym wojną Leningradzie. 17 maja ukazała się najnowsza "Pieśń o poranku”. Recenzent "Daily Mail" napisał, że to po części kryminał, po części romans, po części dramat rodzinny - jednym słowem: książka idealna.

 - Najtrudniejsze w pisaniu książki jest to, że cały proces trwa bardzo długo - mówi Paullina Simons. - "Pieśń o poranku" powstawała przez dwa lata. Trzeba wierzyć w historię i w swojego bohatera tak bardzo, żeby się tym nie znudzić.

Całą rozmowę z pisarką znajdziesz w dołączonym do tekstu nagraniu ze "Stacji Kultura".

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka KSIĄŻKA KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jestem niewolnikiem swoich bohaterów"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 18:20
"Achaja" to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto uważa się za miłośnika gatunku fantasy. Każdy tom cyklu powieściowego Andrzeja Ziemiańskiego trafia na listę bestsellerów, a autor udowadnia, że inwencja twórcza polskich fantastów wcale nie jest w zapaści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Ćwiek: "Dreszcz" kończy epokę "Kłamcy"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 12:00
Kocha rockandrolla i popkulturę, te zaś odwdzięczają mu się inspiracjami, dzięki którym powstają kolejne książki. Po "Chłopcach" Jakub Ćwiek funduje nam "Dreszcz" - pełną humoru i zwrotów akcji opowieść o podstarzałym miłośniku rocka z Katowic, którego nagle "ciepie piorun" i zmienia się życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie Jamesa Joyce'a w obrazkach

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 12:00
Życie Jamesa Joyce'a, jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku, do nudnych nie należało. Jednak rysunkowy komentarz Alfonso Zapico uczynił je wyjątkowo ciekawym. Twórca komiksów "Dublińczyk" i "Śladami Joyce'a" był gościem Warszawskich Targów Książki.
rozwiń zwiń