Krótki metraż o człowieku w wielkim mieście

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2013 15:46
Agnieszka Grochowska i Adam Woronowicz zagrają w nowym krótkometrażowym filmie Studia Munka. Za kamerą stoi Krzysztof Pawłowski.
Audio
  • Ewelina Grygiel opowiada o filmie "Basen" (Stacja Kultura/Czwórka)
Krótki metraż o człowieku w wielkim mieście
Foto: Glow Images/East News

11 czerwca rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Basen" w reżyserii Krzysztofa Pawłowskiego - nowej "trzydziestki" Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Główne role w krótkometrażowym filmie zagrają Adam Woronowicz i Agnieszka Grochowska.

- Gram Karola Selznika, osobę pracującą w korporacji. Karol ma żonę, spodziwamy się dziecka, mieszkamy razem z teściem w jego domu - mówi Adam Woronowicz.

- Kreuję postać Agnieszki, żony głównego bohatera, kobiety specyficznej, która się trochę wyłączyła z pędu życia zawodowego. Jest w domu, chucha i dmucha na siebie, oczekuje dziecka. Z jednej strony to jest fajne, a z drugiej to ją spowalnia i odrealnia. Jest taką królewną zamkniętą w wieży - mówi Agnieszka Grochowska.

"Basen" to adaptacja jednego z opowiadań Marka Kochana. Historia o opresyjności wielkiego miasta, o osaczeniu i braku miejsca. Można powiedzieć, że to opowieść o współczesnym czterdziestolatku, zmęczonym mieszkaniem w dużym mieście. - Ten film w swojej strukturze wymyka się standardowym schematom opowieści filmowej. To historia człowieka, który zorientował się że brakuje dla niego miejsca w sferze psychicznej, ale też fizycznej - mówi reżyser. 

Cała ekipa filmowa jest przygotowana do zdjęć.

(pj)

Czytaj także

Korzystaj legalnie z kultury, ona nie jest nielegalna

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 13:44
Dyskusja o prawach autorskich i własności intelektualnej w internecie trwa. Kolejne głosy w tej debacie zabierają ludzie kultury w ramach akcji "Kultura ponad prawem".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przemysław Nowakowski: napisaliśmy "dziwny" scenariusz, w Cannes się spodobał

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 15:40
- Jeśli wszystko pójdzie z planem i zdjęcia rozpoczniemy na wiosnę to do końca roku film będzie gotowy - deklaruje Przemysław Nowakowski, który wraz z Bartkiem Konopką byli jedynymi Polakami wyróżnionymi na tegorocznym festiwalu w Cannes.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziewczyna z szafy" - dla tej roli Wojciech Mecwaldowski zamilkł na 1,5 miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 14:23
Mimo że zdjęcia do filmu "Dziewczyna z szafy" zakończyły się ponad rok temu aktor czuje, że rola wciąż z niego "schodzi". A to za sprawą długich i pieczołowitych przygotowań do filmu Bodo Koxa.
rozwiń zwiń