Nowe Horyzony, stary Jarocin i Tom York na Malcie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 07:30
Z imprezami jest jak z życiem. Coś się kończy, coś zaczyna. Jak najlepiej wykorzystać wolny czas - radzimy Wam z "Aktivistem".
Audio
  • Najlepsze imprezy w mieście polecamy z "Aktivistem" (Stacja Kultura/Czwórka)
Mount Kimbie 20 lipca wystąpią w Warszawie
Mount Kimbie 20 lipca wystąpią w Warszawie Foto: mat. prasowe

W ten weekend kończy się jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Poznaniu - Malta Festival . Na finał, 20 lipca, organizatorzy przygotowali prawdziwą ucztę dla fanów muzyki. Będzie to koncert Atoms For Peace - supergrupy, w której spotkali się charyzmatyczny frontman Radiohead - Thom Yorke i jeden z najlepszych basistów na świecie - Flea z Red Hot Chili Peppers. Zespół supportować będzie zjawiskowa i eteryczna Amerykanka, Cat Power.

Tego samego dnia w Warszawie, w klubie 1500m2 odbędą się 2. urodziny cyklu Music Of The Future. Gwiazdą imprezy będą panowie z Mount Kimbie , duetu uznanego, ze objawienie nurtu "post-dubstep".

Dzień wcześniej w Jarocinie wystartuje jeden z najstarszych festiwali - Jarocin : - To marka, której chyba nie trzeba przedstawiać fanom cięższych brzmień - mówi Sylwia Kawalerowicz. - W tym roku jednym z punktów programu będzie koncert zespołu Hey, który odegra w całości swój debiutancki album "Fire!". To chyba najwazniejsza płyta w historii polskiego rocka lat 90, który sprzedał się w Polsce w nakładzie ponad 200 tysięcy egzemplarzy.

Zdaniem naczelnej "Aktivista" fani bardzo dziwnego kina wiedzą, gdzie spędzać drugą połowę lipca - oczywiście na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu: - 10 dni, 5 seansów dziennie i bogaty program, m. in. z panoramą francuskiego baroku oraz z przeglądem filmów cyberpunkowych z lat 90., który naszej redakcji spodobał się najbardziej - mówi gość "Stacji Kultura" . - Ale Wrocław to nie tylko filmy, ale też muzyka. W tym roku na festiwalowej scenie wystąpią m. in. Mike Patton, Roni Size, Rykarda Parasol oraz Mela Koteluk i Misia Furtak.

Nowe Horyzonty zakończy polska premiera pokazywanego w konkursie głównym tegorocznego Berlinale filmu Małgośki Szumowskiej "W imię..." ze znakomitymi kreacjami Andrzeja Chyry i Mateusza Kościukiewicza.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM MUZYKA

Czytaj także

Arek Jakubik: Dr Misio skrobały wszystkie dziewczyny w wytwórni

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 12:20
Urodził się pod szczęśliwą gwiazdą, co zdaje się potwierdzać każde kolejne osiągnięcie aktora, reżysera, scenarzysty oraz frontmana rockowego składu Dr Misio. Ostatnio Arek Jakubik zagrał w dwóch świetnie przyjętych polskich produkcjach "Jesteś Bogiem" i w "Drogówce", a debiutancka płyta jego zespołu otrzymuje bardzo dobre recenzje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mocne artystyczne ADHD Krzysztofa Czeczota

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 10:40
– Ze wszystkiego co robię, najbardziej kręci mnie to, co robię właśnie w danej chwili – mówi Krzysztof Czeczot w Czwórce. – Najwięcej radości daje mi granie. Zdecydowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Eprom: Sztigar Bonko to owoc miłości do Śląska i Cypress Hill

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 13:20
Dwukrotnie zdobywał Mistrzostwo Świata IDA i dwanaście razy otrzymywał tytuł Mistrza Polski ITF i IDA. Teraz DJ Eprom jako Sztigar Bonko nagrywa numery o Śląsku w hołdzie Cypress Hill.
rozwiń zwiń