"Damą być" w "Muzeum Utraconym"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 13:20
Zabieramy Was na wycieczkę do "Muzeum Utraconego". Będziemy szukać prawdy o kobietach.
Damą być w Muzeum Utraconym
Foto: Glow Images/East News

Zadaniem "Muzeum Utraconego” jest poszukiwanie nowych sposobów popularyzowania wiedzy na temat utraconego dziedzictwa narodowego i szukanie możliwości dotarcia do zaginionych, w tym szczególnie w czasie II wojny światowej, obiektów kultury.

Wraz z początkiem sierpnia do wirtualnych zbiorów dołączy nowa letnia kolekcja "Damą być". Składa się ona z zaginionych lub utraconych dzieł przedstawiających kobiety lub bliskie im przedmioty, takie jak wachlarz czy grzebień.

Co konkretnie znajduje się w kolekcji i czym jest "Muzeum utracone" w "Stacji Kultura" opowie Anna Zimecka, wiceprezes Ad Artis Fundacji Sztuki. Zapraszamy we wtorek, po godzinie 11.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chris Niedenthal: PRL był rajem dla fotografów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 12:30
Polski fotograf Chris Niedenthal należy do grona najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich. Jego wczesne prace z lat 70. i 80. prezentuje teraz gdańska Łaźnia na wystawie "Dokument".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata "Olek" Oleksiak: mistrzyni szydełka dzierga dla Tuwima

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 10:00
Ubrała byka na Wall Street, szydełkowała dla brytyjskiej rodziny królewskiej, w łódzkiej Manufakturze wydziergała pokrowiec na lokomotywę. Kim jest Agata "Olek" Oleksiak?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radek Szlaga: nie interesuje mnie piękno oczywiste

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 16:00
Wizualna erudycja zaprzęgnięta w służbę groteski - taka jest sztuka Radka Szlagi, jednego z najgorętszych artystów na polskim rynku sztuki.
rozwiń zwiń