Wojciech Mecwaldowski chce robić najbardziej "żenującą" telewizję w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 16:54
- Kiedyś wspólnie z Tomkiem Kotem wymyśliliśmy, że fajnie by było otworzyć telewizję internetową, w której programy, seriale, reklamy i teleturnieje będą żenujące, ale w zabawny dla nas sposób. Czy to się uda, czas pokaże – mówił w Czwórce Wojciech Mecwaldowski.
Audio
  • Wojciech Mecwaldowski o własnej telewizji internetowej, restauracji i filmie "Sklep dla samobójców" (Stacja kultury/Czwórka)
Wojciech Mecwaldowski w Czwórce
Wojciech Mecwaldowski w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pomysł zrodził się na planie serialu "Stacja" w reżyserii Jurka Bogajewicza, który w satyryczny sposób przedstawiał telewizję i jej prezenterów. Dwóch z nich grali właśnie Wojciech Mecwaldowski i Tomasz Kot.

Gość "Stacji kultura" zdaje sobie sprawę, że nowa telewizja miałaby silną konkurecję wśród już istniejących, ale jak zapewnia to byłby nowy, wyższe poziom "żenady". - Istnieją już takie telewizje, ale one żenują w taki sposób, że chce się odejść od telewizora. Natomiast zrobić telewizję, która tak żenuje, że się aż nie wierzy w to, co się widzi, to już sztuka - tłumaczył.

Oprócz telewizji internetowej Wojciech Mecwaldowski i Tomasz Kot myślą także o prowadzeniu wspólnie restauracji. Jej nazwa, potocznie określana jako cztery litery, również wskazywałaby na dystans twórców,  ale w tym przypadku miałoby być już całkiem serio. - Tomek już powiedział, że chciałby, żeby wszystko było tam urządzone na najwyższym poziomie - podkreślał Wojciech Mecwaldowski.

Aktor mówił także o pracy nad dubbingiem przy filmie "Sklep dla samobójców", który właśnie wszedł na ekrany polskich kin.

Rozmawiali Katarzyna Dydo i Kuba Kukla.

pg

Czytaj także

"Dziewczyna z szafy" - dla tej roli Wojciech Mecwaldowski zamilkł na 1,5 miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 14:23
Mimo że zdjęcia do filmu "Dziewczyna z szafy" zakończyły się ponad rok temu aktor czuje, że rola wciąż z niego "schodzi". A to za sprawą długich i pieczołowitych przygotowań do filmu Bodo Koxa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mecwaldowski pokaże Polskę, o której boimy się mówić, bo nie wypada

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 14:00
- Na szczęście pieniądze, które będę miał na film nie są z Polski, więc ludzie z Polski mogą mi guzik zrobić - stwierdza Wojciech Mecwaldowski. Aktor w rozmowie z Joanną Sławińską zdradza, że planuje zrobić film, w którym główne role zagrają Zac Efron i Eryk Lubos.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmowe wcielania wampira: mężczyzna, kobieta, romantyk, brutal…

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 14:05
- Przez cały okres XX wieku wampir spełniał bardzo konkretne funkcje w kulturze zachodniej, będąc metaforą różnych problemów - mówiła Czwórce Jagoda Murczyńska, tłumaczka i krytyczka filmowa.
rozwiń zwiń