Mateusz Banasiuk: brałem pod uwagę zaszufladkowanie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 17:00
Dziś na ekrany kin trafiła jedna z najgłośniejszych polskich filmowych premier tej jesieni, czyli "Płynące wieżowce" w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. W rozmowie z Czwórką Mateusz Banasiuka, odtwórca głównej roli, opowiedział o przygotowaniach, oczekiwaniach i obawach związanych z obrazem.
Audio
  • Mateusz Banasiuk opowiada o "Płynących wieżowcach" (Czwórka/Stacja Kultura)
Mateusz Banasiuk
Mateusz BanasiukFoto: Wojciech Kusiński

"Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego były przez widzów mocno wyczekiwane. Nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Karlovych Varach oraz Nowym Jorku zaostrzyły apetyty i oczekiwania. Oczy większości skierowane są na Mateusza Banasiuka , który wcielił się w rolę biseksualisty. Nic więc dziwnego, że nie brakuje wątpliwości, czy od teraz nie będzie dziennikarzom oraz obserwatorom aktor nie będzie się kojarzył jednoznacznie.

- Nie mogę powiedzieć, że nie brałem tego pod uwagę - mówi Banasiuk. - Nie wiedziałem, czy będę zaszufladkowany. Teraz widzę, że tak nie jest. Spotykają mnie same dobre rzeczy po tym filmie.

Na co w weekend do kina? Polecamy filmowe premiery >>>
Aktor w filmie mocno eksponuje swoją cielesność. Wynika to z tego, że główny bohater jest studentem AWF i jednym z najlepiej zapowiadających się pływaków w kraju.
- W filmie jestem dość dobrze zbudowany. Wiele osób było zaskoczonych, ale to naprawdę jestem ja. A jak się przygotowywałem? Trenowałem na basie i siłowni z osobistym trenerem. To była ciężka, codzienna praca.
Więcej na temat "Płynących wieżowców" oraz Mateusza Banasiuka w rozmowie w audycji "Stacja Kultura".
(ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM kino
Czytaj także

Tomasz Raczek: polscy widzowie coraz bardziej doceniają polskie kino

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 15:00
Fani filmów czekają na to wydarzenie przez cały rok. Nie ma w tym nic dziwnego, bo toruński TOFIFEST to prawdziwe święto kina niepokornego. 11. edycja zbliża się ku końcowi, a wielki finał już w niedzielę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Last Vegas, czyli siwe kino w natarciu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2013 13:00
Przy okazji ciekawie zapowiadającej się polskiej premiery filmu "Last Vegas", w audycji "Na cztery ręce" Błażej Hrapkowicz i Jakub Socha poruszyli temat starości w kinie. Czy mamy do czynienia z czymś, co można już nazwać nowym nurtem filmowym?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Igrzyska śmierci", "Płynące wieżowce" i "Last Vegas" w gwiazdorskiej obsadzie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 10:00
Rekordowe "Igrzyska"; starsi panowie, co jeszcze mogą i pierwszy polski film o miłości homoseksualnej - w ten weekend w kinach dzieję się naprawdę dużo!
rozwiń zwiń