Moda przynosi radochę niezależnie od wieku

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 13:45
- Projekt M(ł)oda Dusza ma pokazć trochę inny wymiar mody, która do tej pory kojarzyła się z czerwonym dywanem, fleshami, paparazzi, celebrytami, którzy nosza najbardziej znane kolekcje - mówią dziewczyny z Pakamera.pl. - Wspólny mianownik naszego spojrzenia na modę to szczęście.
Audio
  • Agnieszka Strzałkowska i Julita Wojczakowska opowiadają o projekcie "M(ł)oda Dusza" (Czwórka/Stacja Kultura)
Seniorzy przy Barze Prasowym
Seniorzy przy Barze Prasowym Foto: Magda Pawluczuk/źr. Pakamera.pl

M(ł)oda Dusza to społeczno-modowy projekt międzypokoleniowy połączony z mobilną wystawą, która odwiedzi, w przeciągu nadchodzących miesięcy, sześć wybranych miejsc w stolicy. Organizatorki tego wydarzenia Agnieszka Strzałkowska i Julita Wojczakowska z Pakamera.pl już planują pokazanie wystawy w innych miastach, bo zainteresowanie jest ogromne.
- Ten projekt jest zlepkiem różnych naszych pomysłów i sesji zdjęciowych, które organizowaliśmy w ubiegłym roku. On narodził się sam, przez przypadek - mówi Agnieszka Strzałkowska. - Okazało się, że podczas różnych naszych inicjatyw fotografowaliśmy kolorowe dziewczyny, brodaczy, dzieci i seniorów. Teraz łączymy te sesje - wyjaśnia.
- Zajmując się promocją projektantów chcemy pokazać osobom, które lubią różne rzeczy, jak można nosić tę polską modę. Polska moda nie gryzie, a ubrania naszych projektantów są super wykonane - mówi Julita Wojczakowska.

Wystawie zdjęć będą towarzyszyły liczne wydarzenia kulturalne. Do 30 stycznia ekspozycja pokazywana jest w Barze Prasowym, następnie przenosi się na Koszyki.
(pj/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda
Czytaj także

Dior - nieśmiały samotnik, genialny twórca

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 15:31
Imperium modowe Diora narodziło się w połowie lat 40. i dziś jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i luksusowych marek na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Second-handy wracają do łask?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 18:32
Okazuje się, że sklepy z używaną odzieżą przeżywają renesans. Ubierają się w nich nawet ludzie, których stać na kupowanie ciuchów w drogich, markowych butikach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mipsterzy - muzułmanie mogą być modni!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 13:30
- Muzułmanin powinien być odziany skromnie, co nie oznacza, że ma być ubrany niemodnie - mówi Musa Czachorowski, rzecznik muftiego RP. Mipsterzy, przedstawiciele nowej subkultury doskonale wiedzą, jak świetnie się ubrać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Model(k)owy świat

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2014 14:02
Ich praca polega na tym, by być w centrum uwagi, onieśmielać urodą, czarować gracją i zachwycać nienaganną sylwetką. Za to dostają gigantyczne pieniądze, dzięki czemu modeling uchodzi dziś za jeden z najbardziej prestiżowych zawodów świata.
rozwiń zwiń