Polskie Radio
Section05
islam

Zamieszki na tle religijnym w Szwecji. "Tamtejsze gangi przypominają te z czasów Pruszkowa i Wołomina"

- Zamieszki w szwedzkich miastach miały miejsce już dwa lata temu. (...) Od dłuższego czasu mówi się o strefach wykluczenia, które pokrywają się w większości z miejscem zamieszkania imigrantów. W tych strefach bardzo duży wpływ mają gangi, które się rozrastają - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 analityk Jan Wójcik (euroislam.pl).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwecja Polskie Radio 24 islam koran demonstracje

1490 lat temu rozpoczęto budowę Hagii Sophii, perły bizantyjskiej architektury

– Ten, kto wejdzie do Hagii Sophii, od razu zrozumie, jak wspaniałym osiągnięciem była jej budowa. Nie zdziwią go też słowa fundatora świątyni cesarza Justyniana I Wielkiego, który podczas konsekracji kościoła krzyknął zachwycony: "królu Salomonie, przewyższyłem cię!" - mówiła archeolożka prof. Elżbieta Jastrzębowska na antenie Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA architektura chrześcijaństwo islam średniowiecze Konstantynopol Istambuł Kościół SZTUKA

Wierzący we Francji przedmiotem obraźliwych ataków. "Zagrożeni szczególnie mieszkańcy wielkich osiedli"

- Niezbędne jest zapewnienie chrześcijanom we Francji możliwości pełnego korzystania z wolności religijnej, która obejmuje również wyrażanie swej wiary na zewnątrz, na przykład w postaci procesji - mówi bp Matthieu Rougé ordynariusz diecezji Nanterre. Na terenie miasta islamiści zaatakowali maryjną procesję.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja chrześcijaństwo katolicyzm Kościół Kościół katolicki islam agresja