Polskie Radio
Section05
islam

Na jakich wartościach powinna opierać się Europa?

– Nie da się uciec od tego, by Europa była wielokulturowa, wielonarodowościowa i wielowyznaniowa – powiedział pastor Michał Jabłoński. W audycji "Ideologika" wraz z jezuitą o. Mariuszem Bigielem i Mohamedem Adhamem Abd El Aalem z Muzułmańskiego Związku Religijnego rozmawiali o tym, na jakich wartościach powinna być oparta kultura europejska i co stanowi dla niej zagrożenie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 islam chrześcijaństwo Europa

"Staniemy się nowym kalifatem". Problem Europy z krzyżem

Francuska Rada Stanu nakazała usunięcie krzyża z pomnika papieża Jana Pawła II w Ploermel w Bretanii. Decyzja jest ostateczna i nie podlega zaskarżeniu przez żadną ze stron sporu. To kolejny sygnał o problemach Europy z chrześcijaństwem, które dla Portalu PolskieRadio.pl komentuje teolog, ks. prof. Robert Skrzypczak.
Zobacz więcej na temat:  islam Francja Michel Houellebecq Kościół wiara TYLKO U NAS aktualności katolickie

"Co trzy minuty na świecie ginie chrześcijanin"

– Co trzy minuty na świecie ginie chrześcijanin – powiedział w audycji „Ideologika” o. Mariusz Bigiel, jezuita. Wspólnie z Mohamedem Adham Abd El Aalim, przewodniczącym Muzułmańskiego Związku Religijnego w Warszawie oraz Dariuszem Brunczem, ewangelikiem z portalu ekumenizm.pl, rozmawiali m.in. o prześladowaniach religijnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chrześcijaństwo islam protestantyzm śmierć Adrian Klarenbach Korea Północna ŚWIAT