Jaśmina Polak: "Hardkor disko" to wcale nie jest hipsterskie kino

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 11:30
Polak poznała reżysera Krzysztofa Skoniecznego, będąc na pierwszym roku studiów. - Pracowaliśmy ze sobą przez tydzień, przygotowując jakiś spektakl - wspomina gość Czwórki. - Potem on odezwał się do mnie po dwóch latach i powiedział: "robimy film, chodź".
Audio
  • Jaśmina Polak o filmie "Hardkor disko", współpracy z Krzysztofem Skoniecznym, kondycji polskiego kina i swoich planach zawodowych (Czwórka/Stacja Kultura)
Jaśmina Polak
Jaśmina PolakFoto: Jacek Konecki/PR

Ola, bohaterka, w którą wcieliła się Jaśmina Polak, w filmie "Hardkor disko" w reżyserii Skoniecznego, to studentka intermediów. Mieszka w dużym mieście, ma bardzo bogatych rodziców i "używa" życia na całego. - Świat należy do niej - mówi Polak i dodaje, że jej zdaniem świat imprez, narkotyków i związanych z nim młodych ludzi jest tak naprawdę pusty i nijaki. - Ten film zresztą właśnie o tym jest. O tym, że w rzeczywistości szukamy w życiu czegoś innego. Potrzebujemy się "wykrzyczeć", ale z naszego "krzyku" nic nie wynika, bo tęsknoty i potrzeby dalej w nas tkwią.

Rola Oli została napisana "pod" Jaśminę. Tymczasem bohaterkę tę naprawdę trudno polubić. - Początkowo zastanawiałam się, czy rzeczywiście jestem taka, jak moja postać - opowiada Polak w Czwórce. - Potem jednak tę rolę potraktowałam jak wyzwanie, bo ciężko jest wcielić się w postać, której nie można polubić. Zastanawiałam się "jak to ugryźć".

Film "Hardkor disko" reklamowany jest hasłem "niesiemy dla was bombę". I, zdaniem Polak, to naprawdę mocne, jak na polskie warunki, kino. - To obraz, który nie pozostawia widza obojętnym, a z intensywnymi emocjami: pozytywnymi, bądź negatywnymi, ale jest ich bardzo dużo - tłumaczy gość Czwórki.

Jaśmina
Jaśmina Polak w Czwórce/fot.Jacek Konecki/PR

Przed premierą "Hardkor disko", jak wspomina młoda aktorka, "nerwy były ogromne". - Włożyliśmy w ten film dużo pracy - opowiada Polak. - Poza tym dziwnie ogląda się samą siebie na ekranie. Trzeba się tego nauczyć, a ja jeszcze nie umiem.

Choć premiera filmu "Hardkor disko" jeszcze przed nami, Jaśmina Polak przyznaje, że marzy jej się seaquel filmu. Podobno także powstał już nawet na niego pomysł.

By dowiedzieć się więcej o pierwszej fabularnej produkcji uznanego reżysera, twórcy teledysków i performera Krzysztofa Skoniecznego, posłuchaj nagrania rozmowy z audycji "Stacja Kultura".

(kd/kul)

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM kino KULTURA
Czytaj także

Odświeżona magia przedwojennego kina

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 14:10
W kinie Iluzjon już w najbliższy weekend re-premiera filmu "Zew morza", który do polskich kin trafił oryginalnie w 1927 roku. O procesie rekonstrukcji archiwalnych obrazów opowiedział filmograf Michał Pieńkowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Allan Starski: komputer nie zastąpi talentu scenografa

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 14:00
Dobry scenograf musi być kreatywnym twórcą i sprawnym rzemieślnikiem, bo to on musi przełożyć na język filmu wizję reżysera i operatora - twierdzi Allan Starski. Laureat Oscara i współpracownik wybitnych filmowców wydał właśnie książkę "Scenografia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobieta z kamerą, czyli jak reżyserki zdobywały świat

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 09:30
Kino kobiece to nie jest termin ukuty na potrzeby dyskusji o gender, tylko nurt obecny w kinematografii od lat. Jak wygląda on dziś?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kina studyjne w Polsce. Czy przegrają z multipleksami?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 17:06
Kina studyjne symbolizują kulturę wysoką, a multipleksy kojarzone są z rozrywką, mającą zapełnić nam wolny czas. Okazuje się, że Polacy stawiają na te pierwsze placówki, a one przed zalewem wielkich nowoczesnych molochów, bronią się właściwym orężem - odpowiednio dobranym repertuarem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kino młodzieżowe - szkoła jako pole walki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 09:00
Bohaterowie filmów dla młodzieży mają w sobie coś z herosów, bo żeby przetrwać okres dojrzewania przydaje się supermoc. Czy dotyczy to również postaci stworzonych przez Annę Kazejak w "Obietnicy"?
rozwiń zwiń