Sławek Narloch: naszym marzeniem jest grać dla widowni liczonej w setkach

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 14:00
Nad Wisłą ruszył "Teatr na leżakach" - plenerowy cykl widowisk teatralno-muzycznych w klimacie starej Warszawy. Cieszy się taką popularnością, że należy przyjść aż 2 godziny wcześniej, by znaleźć sobie wolne miejsce!
Audio
  • "Teatr na leżakach" inspirowany starą Warszawą (Czwórka/Stacja Kultura)
Aktorzy Teatru Pijana Sypialnia
Aktorzy Teatru Pijana SypialniaFoto: mat.pras.

W tym roku organizatorzy "Teatru na leżakach" przygotowali coś specjalnego dla widzów. Obserwatorzy powinni wziąć ze sobą nie tylko leżak, krzesło czy koc, na którym będą mogli usiąść, ale również odpowiednie obuwie.

- Trzeba mieć wygodne buty. Myślę, że to na pewno pomoże - mówi Sławek Narloch, aktor i menadżer Teatru Pijana Sypialnia. - Wszystko dlatego, że będziemy widzów uczyć tańców warszawskich. Zatańczymy poleczki, walczyki, a do tego wszystkiego będzie grał akordeon. Będziemy śpiewać z widownią stare, odkopane warszawskie przeboje. Wszystko wzięło się z inspiracji starą Warszawą. Kiedy graliśmy "Wodewil Warszawski", ludzie na leżakach nie mogli usiedzieć. Dzisiaj wyobraźcie sobie te kilkaset osób tańczących polkę i walczyka nad Wisłą.

Czytaj także: Andrzej Grabowski: teatr zrobił się snobistyczny<<<

Gość Czwórki dodaje, że nauka tańca odbędzie się pod okiem choreografki Izy Masalskiej, która jest absolutną specjalistką od tego typu klimatów. Pomogą jej w tym także aktorzy Teatru Pijana Sypialnia.

Sławek Narloch twierdzi, że teraz panuje moda na międzypokoleniowe wydarzenia. Na spektakle, z cyklu "Teatr na leżakach", przychodzą ludzie młodzi oraz starsi. Po kilku minutach wszyscy mieszają się między sobą tańcząc i świetnie się bawiąc. Wszystko to czeka na was już dziś, 29 lipca, w Pomoście 511. Start o godzinie 20:30. Wstęp dla wszystkich jest wolny.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy w audycji "Stacja Kultura".

bc/pj

Czytaj także

Mateusz Pakuła: dziś dramaturg i reżyser tworzą tandem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 14:00
Mateusz Pakuła, dramaturg i dramatopisarz został laureatem VII edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. W Czwórce przyznaje, że to bardzo ważne dla niego wyróżnienie, zwieńczenie pewnego romansu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szymon Majewski odsłania inne oblicze

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 11:50
Przez lata był kojarzony z wygłupianiem się na antenie telewizji, ale nie wszystkim pasowała jego szczerość i poczucie humoru. - Widzowie mnie nie zawiedli, ale osoby decydujące o mojej karierze już tak. W teatrze ludzie zobaczą moje inne oblicze, którego w telewizji często nie mogłem pokazać - powiedział w Czwórce Szymon Majewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr pełny dwuznaczności i żartów językowych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:00
Od soboty w warszawskim Klubie Komediowym będzie można oglądać przedstawienie "Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej". Dobra zabawa w lekko krzywym zwierciadle - tak o spektaklu mówią jego twórcy.
rozwiń zwiń