Katarzyna Zielińska: chciałabym, by święta trwały cały rok

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 14:00
- Gdy ma się wokół siebie dobrych ludzi wszystko inne po prostu się pojawia. Bo ludzie są najważniejsi - Katarzyna Zielińska opowiadała o tym, dlaczego święta to bardzo cenny czas.
Audio
  • Aktorka Katarzyna Zielińska opowiada o swoich wymarzonych świętach w rodzinnym domu i planach zawodowych (Czwórka/Stacja Kultura)
Katarzyna Zielińska uwielbia bożonarodzeniowy klimat i magię świąt
Katarzyna Zielińska uwielbia bożonarodzeniowy klimat i "magię świąt"Foto: Aurelia Chmiel / Polskie Radio

Na co dzień gra w serialu, w teatrze, realizuje pomysły i marzenia. Podczas świąt jednak rusza do domu, do Starego Sącza, gdzie czas się dla niej zatrzymuje. - Jestem wówczas najszczęśliwszą osobą na świecie. Uwielbiam to zabieganie, szukanie upominków - opowiada aktorka i dodaje, że wierzy w "magię świąt". - W ten czas ludzie są bardziej uśmiechnięci, pomagają sobie, są dla siebie milsi - dodała.

Telefon wycisza już kilka dni wcześniej, choinkę także ubiera z wyprzedzeniem. - I choć się z niej sypie, a ja odkurzam mieszkanie kilka razy dziennie, stoi do lutego - dodaje Zielińska.

Aktorka zdradziła w Czwórce, że święta kojarzą jej się ze smakiem barszczu z uszkami lepionymi przez ciocię i karpiem, którego przygotowuje tata. Opowiedziała także o pewnym wyjątkowym teatralnym projekcie, który zamierza realizować w przyszłym roku.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo
Gość: Katarzyna Zielińska, aktorka, wokalistka
Data emisji: 25.12.2014
Godzina emisji: 10.00

(kd/mm)

Czytaj także

Marcin Dorociński: praca u Kolskiego była zaszczytem

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 13:00
Niebawem do kin wejdzie najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego "Serce, serduszko". To poruszająca, ciepła historia familijna, w której pierwsze skrzypce grają niezwykle utalentowana debiutantka Maria Blandzi oraz Marcin Dorociński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Smutniak - kolekcjonerka nagród i emocji

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 14:20
Srebrną Wstążkę przyznają włoscy krytycy. Wśród laureatek są m.in. Claudia Cardinale, Sophia Loren oraz Polka, Kasia Smutniak - ambasadorka Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Konwerski Russ: dobry zwiastun to kino w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 14:00
W zalewie premier filmowych często decyzja o tym, na którą z nich się zdecydujemy, jest kwestią impulsu. Najłatwiej ją podjąć po obejrzeniu intrygującego trailera.
rozwiń zwiń