Płyń. Roma Gąsiorowska o "pięknym" eksperymencie

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 12:00
- Piotr Rogucki działa na wielu płaszczyznach. Jest muzykiem, aktorem, autorem tekstów. Oczywistym było dla mnie, że pierwszą dużą produkcję zrobię z kimś, kto o sztuce myśli podobnie jak ja - mówi Roma Gąsiorowska.
Audio
  • Roma Gąsiorowska o eksperymentach artystycznych W-Arte, Agacie Kuleszy jako autorce wideoinstalacji i współpracy z Piotrem Roguckim (Stacja Kultura/Czwórka)
Roma Gąsiorowska
Roma Gąsiorowska Foto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Roma Gąsiorowska Pomysł, żeby łączyć różne dziedziny sztuki w ramach eksperymentalnych przedsięwzięć leży u podstaw projektu W-Arte. Ten pomysł zakiełkował w mojej głowie dawno temu i teraz konsekwentnie go realizuje. M.in. w spektaklu "Płyń"

Widowisko "Płyń" powstało na podstawie tekstu i muzyki z albumu "J.P. Śliwa" Piotra Roguckiego. To pierwsza produkcja W-arte! Open Art Space - artystyczno-edukacyjnego projektu Romy Gąsiorowskiej, która jest także jednym z reżyserów spektaklu. - Zaproszeni do tego przedsięwzięcia artyści - m.in. Agata Kulesza i Tomasz Schuchardt - są nie tylko aktorami, ale też współtwórcami "Płyń". Co więcej, nad swoimi rolami pracowali nie tylko w trakcie prób, ale przede wszystkim na warsztatach - opowiada gość Czwórki.

Spektakl oglądać będzie można w warszawskim klubie Stodoła w dniach 26 i 27 lutego 2017 roku. Ale nie jest to jedyna inicjatywa W-Arte. W audycji Roma Gąsiorowska opowiada o kolejnych projektach i nowych miejscach, w których będą one realizowane.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Roma Gąsiorowska (aktorka, reżyserka widowiska "Płyń")

Data emisji: 19.01.2017

Godzina emisji: 10.15

kul/jsz

Czytaj także

"Czego nie widać" - aktorstwo w krzywym zwierciadle

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 17:32
Sztuka "Czego nie widać", którą aktualnie oglądać można w stołecznym Teatrze Kwadrat nazywana jest "najzabawniejszą farsą jaka kiedykolwiek została napisana". Czwórka zajrzała na próbę tego przedstawienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Deadline". Opowieść o przeżywaniu śmierci

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 14:00
- Bohater sztuki w różnych czasach przeżywa swoją śmierć. W pierwszej części akcja dzieje się dziś, w drugiej i w trzeciej części w odległej przyszłości - opowiada reżyser Piotr Borowski.
rozwiń zwiń