Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
Audio
  • Kasia Lins o powstawaniu krążka "Moja wina" i planach koncertowych (Stacja Kul-tura/Czwórka)
Kasia Lins
Kasia LinsFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

kasia lins 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE "Dziewczyny grają". Muzyczna selekcja Kasi Lins >>>

Premierę krążka "Moja wina" zaplanowano na kwiecień tego roku. Kasia Lins przyznała w Czwórce, że już kończy prace nad tym albumem. - Finalizujemy część realizacyjną, zaczęliśmy miksy, mastery i niebawem będzie można już słuchać tej muzyki w pełni - mówiła wokalistka. - Na tej płycie kluczowe są dla mnie teksty. Spędziłam nad nimi bardzo dużo czasu i chciałam, by zamykały się w spójną, klarowną całość, by były całością. Pod względem warstwy lirycznej to album koncepcyjny. 

ZOBACZ WIĘCEJ Muzyka w Czwórce >>>

Krążek promuje singiel "Rób tak dalej". - To pod względem klimatycznym kontynuacja  tego, co zawierał "Wiersz ostatni". Jest jednak dużo bardziej intensywnie, jest mrocznie, konkretnie. W warstwie instrumentalnej i aranżacyjnie ta piosenka jest po prostu "bardziej".  - mówiła Kasia Lins. Jak wspominała, pisanie tego numeru zaczęło się od... zwrotki, zamiast od stworzenia chwytliwego refrenu. - Pisząc ją, zdałam sobie sprawę, że  bardziej podnieca mnie droga i poszukiwanie niż zdobycie i osiągnięcie samego celu. O tym też jest ten tekst. Wieczne niezaspokojenie jest czymś, co trzyma mnie przy życiu. To kluczowe w tej piosence. 

Autorami teledysku są Kasia Lins i Karol Łakomiec. Zdjęcia powstały w niezwykłej przestrzeni Teatru Słowackiego w Krakowie.

Kasia Lins mówiła też o granicach, które pojawiły się w jej życiu. Między 2018 rokiem a tym, co jest teraz, wiele się wydarzyło. Choć nie minęło dużo czasu, wtedy byłam młoda, teraz czuję, że jestem stara. To wydarzyło się z dnia na dzień, coś się zmieniło w moim życiu, nagle pojawiła się granica - tłumaczyła wokalistka.  

Duszny nastrój muzyki złączony z nocnym obrazem i niepokojącą fabułą w pełni uosabia ducha nadchodzącej płyty. Na krążku usłyszymy wiele kobiet - instrumentalistek, płytę produkował Daniel Walczak. - Zależało mi na tym, by stworzyć rodzinną atmosferę, zebrać grupę ludzi, którzy będą się cieszyć tym materiałem, i rozumieć to, co chciałam przekazać - mówiła Kasia Lins. Zapowiadała też trasę koncertową, promującą płytę "Moja wina", która odbędzie się jesienią tego roku.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kasia Lins (artystka)

Data emisji: 02.03.2020

Godzina emisji: 10.15

kd/ac

Czytaj także

Adam Wolski o 30-leciu Golden Life: nowe płyty i mnóstwo koncertów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 10:00
Golden Life powstali w 1987 roku, a ich płytowy debiut miał miejsce już cztery lata później. Do dziś elektroniczna muzyka tej grupy przypada do gustu publiczności i cieszy się uznaniem dziennikarzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gaja Hornby". Margaret powraca z nowym krążkiem

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 11:00
W maju ukazać się ma nowy krążek Margaret "Gaja Hornby", a koncertem na warszawskim Torwarze rozpocznie się trasa, którą artystka będzie promować tę płytę. - Mamy mnóstwo pracy, ale uważam, że to dobry czas w moim życiu - mówi Margaret w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Korporobot - muzyka, która "przykleja się" do ucha  

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 18:05
Korporobot to zespół składający się z muzyków, także sesyjnych, którzy postanowili stworzyć projekt z muzyką "radiową" i "lekką", wpadającą w ucho. Muzycy udzielili w Czwórce wywiadu, ale wykonali także akustycznie jeden ze swoich utworów. 
rozwiń zwiń