Adam Wolski o 30-leciu Golden Life: nowe płyty i mnóstwo koncertów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 10:00
Golden Life powstali w 1987 roku, a ich płytowy debiut miał miejsce już cztery lata później. Do dziś elektroniczna muzyka tej grupy przypada do gustu publiczności i cieszy się uznaniem dziennikarzy.
Audio
  • Adam Wolski o 30-leciu grupy Golden Life i planach na ten rok i kolejne lata (Będzie głośno/Czwórka)
  • Muzycy Inity Sounds opowiadają o swojej twórczości i grają na żywo w studiu (Będzie głośno/Czwórka)
Adam Wolski, wokalista i lider Golden Life
Adam Wolski, wokalista i lider Golden LifeFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Adam Wolski "Siedem" to dopieszczony album: kompozycyjnie, brzmieniowo i w warstwie tekstowej, choć za każdym razem jest przecież tak, że po jakimś czasie coś byś tam dodał, coś byś tam zmienił…

- Ludzie przychodzą i odchodzą, a przez te 30 lat wielu ich się przewinęło. Każdy z nich jednak zostawił jakiś pierwiastek siebie i w ten sposób budował się ten kamień, jakim jest GL - opowiadał lider i wokalista grupy Adam Wolski. Podkreślał, że 30 lat to taka rocznica, że "coś już musi się wydarzyć", dlatego 25 stycznia ukazuje się nowy krążek Golden Life pt. "Siedem". - To będzie zupełnie premierowy, nowy materiał. Potem będziemy ogrywać tę płytę koncertowo i jeździć po całej Polsce, począwszy oczywiście od Polskiego Radia - opowiadał Wolski. Zdradził też plany grupy związane z kolejnym krążkiem, który również ukazać ma się w 2017 roku, ale… na winylu, a także plany dotyczące książki o historii zespołu. Mówił także o koncertach, którymi Golden Life planują uraczyć fanów jesienią i o - być może - trzecim, zimowym już krążku.

W Czwórce Adam Wolski radził też młodym muzykom, jak zaistnieć na scenie i do których drzwi należy zapukać, żeby pokazać swoją twórczość. Zdradził także swój przepis na sukces. W programie wysłuchaliśmy także premierowej muzyki Golden Life - posłuchaj nagrania całej godziny audycji <<<

Adam Wolski Od początku z naszą muzyką przychodziliśmy do Polskiego Radia. I nigdy nie zostałem potraktowany na zasadzie: nie puścimy waszych utworów, "bo nie". Polskie Radio służy polskim wykonawcom i pokazuje polską kulturę. Ale to, co chcą promować tu młodzi artyści, musi być dobre, doskonale przygotowane

W studiu Czwórki pojawili się też muzycy projektu Inity Sounds, czyli w wolnym tłumaczeniu "zjednoczone dźwięki". Ich założeniem jest "tworzenie muzyki możliwie jak najbardziej surowej i naturalnej, prostej i melodyjnej".  Czym nas zaskoczy Inity Sounds - o tym także w Czwórkowej audycji. Inity Sound zagrali także na żywo unplugged.

***

Tytuł audycji: "Będzie głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Adam Wolski (lider i wokalista Golden Life), muzycy Inity Sounds

Data emisji: 20.01.2016

Godzina emisji: 18.05

kd

 

 

 

 


Czytaj także

Stefski & Hutch: gramy to, na co mamy ochotę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 11:30
W "Będzie głośno!" rockowy duet Stefski & Hutch, czyli Stéphane Włodarczyk i Tomasz Bogacki, pokazał, jak połączyć alternatywę, klasyczne piosenki rockowe i dziwne muzyczne pomysły różnego pochodzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zespół Łyko zagrał koncert w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 12:35
W studiu Czwórki 13 stycznia, w audycji "Będzie głośno" wystąpił zespół Łyko. Koncertu można było posłuchać nie tylko w audycji "Będzie głośno!", ale także obejrzeć na stronie czworka.online.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renton. Gdzie byli, kiedy ich nie było?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 15:16
- Odpoczywaliśmy. Szukaliśmy pomysłów na nowe piosenki. Obecnie mamy na warsztacie nowe utwory, a jeden z nich miał już swoją premierę - mówił wokalista zespołu Renton Marek Karwowski.
rozwiń zwiń