Ptakova zadebiutowała "Sumą wszystkich dźwięków"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 08:00
Kto powiedział, że na wydanie pierwszej płyty tuż przed trzydziestką może być za późno? Na pewno nie Ptakova, która właśnie pokazału światu swój pierwszy album. 
Ptakova
PtakovaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Na płytę "Suma wszystkich dźwięków" składa się trzynaście takich historii. Każdy z utworów to zapis osobistych emocji, myśli i przeżyć. - To mój pamiętnik, moje emocje, głowa i serce. To suma ostatnich lat przyodziana w wielobarwne słowa oraz dźwięki. To lekcja i niezwykła przygoda, którą przeżyłam i przeżywać będę za każdym razem, gdy odsłuchacie zawartych na tej płycie historii - mówi Ptakova.

Ptakova - Corazón / Ptakova

Producentem muzycznym albumu jest Marek Dziedzic znany ze współpracy z takimi artystami jak Mela Koteluk, Artur Rojek czy Sorry Boys. Szybko okazało się, że nadawanie na tych samych muzycznych falach musi zakończyć się powodzeniem. Słychać to już od pierwszych dźwięków na płycie. Teksty Ptakova stworzyła pod czujnym okiem Jacka Szymkiewicza czyli Budynia z Pogodno, którego umiejętności nie raz posłużyły jako dobry drogowskaz do trafnej transkrypcji rzeczywistości. Utwór "Bez nas" gościnnie wyprodukował Kuba Karaś z The Dumplings. Na rozmowę z artystką zapraszamy po godz. 11.00.

W audycji także:

Zobacz również
agatha christie pap 1200.jpg
Agatha Christie "mordowała" przy zmywaniu

Najbardziej znana autoroka kryminałów na świecie zagości na antenie Czwórki. Od wiosny zapraszamy na radiowe spotkania z klasyką polskiej i zagranicznej literatury. Kolejna pozycja, której treść będzie można usłyszeć na antenie, to książka Agathy Christie "ABC" w interpretacji Danuty Stenki. Pierwszy fragment już w najbliższy poniedziałek (30.11.) o godz. 10.45 - ZOBACZ >>>

Konsekwencja, niespotykana wręcz muzykalność i wyjątkowy talent doprowadziły Piotra Beczałę na szczyt. Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach artysta wyjechał najpierw na studia do Katowic, żeby później, po kilkuletnim terminowaniu w austriackim Linzu, ruszyć na podbój muzycznego świata. O sylwetce uhonorowanego Nagrodą Mediów Publicznych śpiewaka operowego porozmawiamy z Marcinem Gmysem z Polskiego Radia Chopin.

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy w poniedziałek (30.11) po godz. 10.05. Audycję prowadzi Kasia Dydo.

kul/mat. prasowe


Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

J.Wise: to życie pracowało nad moją płytą

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 10:50
Jego prace prezentowane były w prestiżowych galeriach w Londynie. Jego muzykę usłyszymy na krążku "Stories". - Przez rok "siedziałem" na tej płycie, zanim zdecydowałem się ją wydać - opowiada J.Wise. - Album celebruje miłość, odnosi się z szacunkiem do smutku i opowiada o walce z własnymi słabościami.  
rozwiń zwiń