Seriale, fotografia i dobra książka - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 12:44
Porozmawiamy o fotografii lat 90. ubiegłego stulecia, zaprosimy na rozmowę o serialach z Kają Klimek, krytykiem filmowym i opowiemy o pewnej wyjątkowej bibliotece. 
Które seriale warto obejrzeć?
Które seriale warto obejrzeć?Foto: Goran Bogicevic/ Shutterstock

Program rozpoczniemy od spotkania z Kają Klimek, krytykiem filmowym. Po godz. 10.15 porozmawiamy o tym, co na małym ekranie i sprawdzimy, które seriale warto obejrzeć. 

Po godz. 10.40. zaprosimy do udziału w konkursie, promującym nową aplikację mobilną Czwórki. Twój ulubiony czwórkowy podcast to? Odpowiedź uzasadnij. Odpowiedzi należy wysyłać wyłącznie korzystając z komunikatora aplikacji Czwórki – każda odpowiedź ma się zaczynać od słowa "Konkurs". Komisja konkursowa wybierze  po pięć osób z każdej części. Do wygrania zestawy: głośnik i uchwyt samochodowy na smartfon z funkcją bezprzewodowego ładowania.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Konkursy Czwórki >>>

W tej części programu tematem będzie także Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 i nasz cykl: Biblioteki w instytucjach kultury. Odwiedzamy biblioteki mieszczące się przy muzeach, galeriach, instytutach kultury i uczelniach artystycznych. Tym razem, gdy pogoda nie rozpieszcza można udać się do Sopoteki - biblioteki inspirowanej morskimi klimatami i złocistym piaskiem. W środku nie brakuje ani płyt winylowych, ani tabletów, czy nawet konsoli. Co znajdziemy w "strefie koszy plażowych"?

 Po godz. 11.05 tematem będzie wystawa "Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.", a w studiu Czwórki pojawią się goście: Karolina Puchała-Rojek i Julia Staniszewska, kuratorki tego wydarzenia. Lata 90. to ostatnie lata dominacji fotografii analogowej. Dzisiaj pytanie o wybór papieru do odbitek "błysk czy mat?" zastąpiły wątpliwości dotyczące formatu plików przechowywanych w pamięci komputerów. Cyfrowa rewolucja zmieniła fotografię, jej wygląd i sposób robienia zdjęć. Wystawa "Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90." potrwa  do 19 lutego 2023 roku w Muzeum Warszawy pokaże dekadę transformacji i jej wpływ na miasto. Uchwycone na zdjęciach profesjonalnych i amatorskich, w reportażach i sztuce. 

Na cykl modowy zaprosimy po godz. 11.30. Młodzi projektanci zmieniają branżę modową. Co ich inspiruje? Jak tworzą? Zapraszamy na rozmowę z młoda projektantką Martą Sołoduchą.

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (27.10) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka fotografia literatura
Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń