Co się działo w Zabrzu? Podsumowanie Carbon Silesia Festival 2023

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2023 21:30
W pierwszy weekend lata w Zabrzu odbyła się trzecia odsłona Carbon Silesia Festival. - Przez dwa festiwalowe dni na trzech scenach można było obejrzeć 33 koncerty - mówi Igor Fleiszer, organizator przedsięwzięcia. Czwórka była patronem medialnym wydarzenia. 
Sarapata na Carbon Silesia Festival 2023
Sarapata na Carbon Silesia Festival 2023Foto: Mateusz Czech
  • W weekend odbyła się trzecia edycja Carbon Silesia Festival.
  • - Połączenie wyjątkowej lokalizacji, czyli zabrzańskiej Sztolni Królowa Luiza, i muzyki elektronicznej stanowi o klimacie całego naszego wydarzenia - mówią organizatorzy.
  • W ciągu dwóch festiwalowych dni na trzech scenach wystąpiło ponad 30 wykonawców.
  • Organizatorzy już planują czwartą edycję festiwalu.

23 i 24 czerwca 2023 roku Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu tętniła muzyką elektroniczną. To tam, już po raz trzeci raz, odbył się Carbon Silesia Festival. 

Dwa dni pełne energetycznych beatów 

W dwa festiwalowe dni nie zabrakło energetycznych beatów. - Na trzech scenach można było obejrzeć 33 koncerty. Myślę, że to jest festiwal dla ludzi, którzy przede wszystkim przychodzą tutaj posłuchać muzyki i dobrze się bawić. Sceny są ulokowane w ten sposób, żeby dźwięki nie nakładały się na siebie - mówi Igor Fleiszer, organizator przedsięwzięcia. - Orientacja scen, które są odwrócone w przeciwnych kierunkach, jest na pewno dużą zaletą tego wydarzenia.

Wśród występujących w tym roku pojawili się artyści z Polski, ale i zagranicy. Zagrali m.in. BOKKA, Rysy, Kamp!, Oxford Drama, Ania Leon, a także Boys Noize i Undercatt.


Publika daje energię

- Kiedy widzimy, że publika ma radość z tego, co my prezentujemy, to nie da się tego robić inaczej. Po prostu jesteśmy absolutnie rozemocjonowani i działamy na 300 procent - mówią Michał i Mateusz, elektroniczny duet Sarapata, którzy wystąpili w drugim dniu festiwalu. - Nasze koncerty każdorazowo traktujemy jak święto. To jest truizm, ale okropnie to kochamy.

Elektronika i sety to jednak nie wszystko. Na scenie pojawił się między innymi zespół Niemoc. - Jest dużo elektroniki, ale główna scena ma więcej w sobie z festiwalu muzycznego - mówią muzycy. - Mieliśmy już dużo do czynienia z taką konfiguracją i odnajdujemy się w niej.  


Zobacz także:

Premiery i pożegnania

Zarówno Sarapata, jak i Niemoc zaprezentowali nowy materiał. - Graliśmy mniej więcej połowę nowego materiału, ponieważ chcieliśmy przetestować jak działa na publikę - mówią artyści. - Mocno stawiamy właśnie na live, a to jest właściwe miejsce, żeby zaprezentować nowe numery i też zobaczyć, jak one działają na ludzi. W pewnym momencie podniosłem głowę i zobaczyłem, że mamy pełen parkiet. Nie ma chyba fajniejszego uczucia niż obraz tych ludzi, którzy po prostu się tak bardzo cieszą z tego, że tam gramy.

Koncerty to również czas pożegnań. Festiwal w Zabrzu pojawił się na ostatniej trasie zespołu Kamp!, którego członkowie grali podczas każdej odsłony imprezy.

"Wracamy za rok"

Carbon Silesia Festival to świetna zabawa dla uczestników. Swoimi wrażeniami podzielili się z reporterem Czwórki Adamem Smolarkiem. - Jesteśmy tutaj co roku i za każdym razem jest znakomicie. Są świetni wykonawcy i jest nasze towarzystwo - mówią rozradowani festiwalowicze. - Najbardziej podoba nam się lokalizacja, bo sztolnia jest naprawdę niesamowita i robi ogromne wrażenie.


Posłuchaj
05:57 Czwórka/Stacja kultura - Carbon Silesia Festival 2023 podsumowanie 26.06.2023.mp3 Carbon Silesia Festival 2023. Podsumowanie wydarzenia (Stacja kultura/Czwórka)

 


Przegląd pełnej energii sceny elektronicznej odbywa się tu co roku i jak zapowiadają organizatorzy, w roku 2024 roku spotkamy się ponownie. - Widzimy olbrzymi potencjał tego wydarzenia, dlatego mamy już trzecią edycję i z pewnością będzie czwarta - zapewnia Igor Fleiszer. - Kontynuujemy naszą przygodę właśnie tutaj, w Zabrzu. Ta lokalizacja daje nam wiele możliwości, więc myślę, że jeszcze wiele dobrego przed nami.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Adam Smolarek

Data emisji: 26.06.2023

Godzina emisji: 10.45

aw

Czytaj także

Nicole Trębacz debiutuje solo singlem "Wielkie miasta"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 13:02
Nicole Trębacz to wokalistka, która dopiero zaczyna swoją muzyczną karierę. Niedawno ukazał się jej debiutancki singiel pod tytułem "Wielkie miasta", w którym zawarła swoje doświadczenia. - Powoli próbuję oswoić się z Warszawą - mówi artystka w Czwórce. - Choć, jak opisałam to w swojej piosence, na początku było mi dość ciężko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Carbon Silesia Festival 2023. Czwórka jest na miejscu!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2023 06:00
Zapraszamy na rozmowy z artystami i twórcami muzycznego święta. 
rozwiń zwiń