Seeme z nowym singlem "Serce". "Jestem muzycznie romantyczna"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 14:22
- W swojej muzyce totalnie się otwieram, piszę o tym, co jest dla mnie ważne, o emocjach, relacjach, miłości - mówiła w rozmowie z Czwórką Seeme, czyli wokalistka Kasia Makowiecka. 
Seeme, czyli Katarzyna Makowiecka
Seeme, czyli Katarzyna MakowieckaFoto: Czwórka
  • Jej pierwszy krążek ukazał się w 2018 roku, ale w Czwórce debiutowała już rok wcześniej. Dziś Kasia Makowiecka gra koncerty, akompaniując sobie na fortepianie, a także w towarzystwie zespołu muzyków.
  • Jako nastolatka wkręciła się w taniec afrykański, to było dla niej oczyszczenie i "totalny szał". Ta energia z nią pozostała i ma wpływ na jej dzisiejszą twórczość.
  • Jak zapowiada Seeme, jej nowa płyta będzie zaskoczeniem, pełnym różnorodnej muzyki.

W swojej twórczości wprost mówi o miłości. - Śpiewamy o niej cały czas. W codzienności czasem zapominamy o tym, co jest najcenniejsze, czyli o najprostszym, najbardziej beztroskim przekazie. Jestem romantyczką i lubię przypominać, co jest istotne, śpiewam o tym, co czuję - opowiadała wokalistka w Czwórce. - Nie chcę dać się zwariować negatywnym informacjom i wydarzeniom wokół nas, dlatego staram się pamiętać o relacjach, miłości, bliskości, dbać o te aspekty życia - tłumaczyła. 

Kolejne single - zapowiedź pełnej płyty?

Utwór "Serce" zapowiada nadejście nowego albumu artystki. Jak przyznała Seeme, będzie to krążek niezwykle różnorodny. - Miałam potrzebę wypowiedzenia się muzycznie, a słucham bardzo wielu rzeczy, z jednej strony songwriterskich, delikatnych, z drugiej, energetycznych i tanecznych - opowiadała wokalistka. - Na mojej płycie będzie wachlarz wszystkiego. 

Sprawdź także:

Prywatnie Kasia Makowiecka jest siostrą wokalisty Tomasza Makowieckiego, ale także instruktorką jogi. - To ważny element w mojej osobistej higienie życia, daje mi przestrzeń tylko dla mnie i wpływa na muzykę, którą tworzę - zaznaczała artystka. Do swojej twórczości przenosi więc także elementy ciszy, spokoju i kontemplacji. - Zależało mi na współpracy z muzykami, czyli zespołem, by dzielić się moją energią. Dziś pojawia się perkusja, z czego bardzo się cieszę. Mam bardzo fajny team, w którym wspólnie działamy i się uzupełniamy - opowiadała. 

Źr. Youtube.pl/seeme official

"Serce" - wakacyjny numer z ukulele w tle

Sięgając po ukulele, Seeme napisała lekki, wakacyjny singiel o tym, co jej aktualnie gra w duszy. Słychać w nim uwielbienie do folku i country oraz akustycznych brzmień i tańca. - Muzyka jest moim azylem, ucieczką. Uciekam do pianina, notesu i swoimi piosenkami sama się kołczuję. Nawiązuję potem fajną relację z publicznością. Gdy po koncercie podchodzą do mnie ludzie, rozmawiamy tak, jakbyśmy byli sobie wzajemnie potrzebni. To wspaniałe, wiążące emocje - mówiła wokalistka. - "Serce" to numer folkowy, ale ja uwielbiam też dużą energię, wielkie festiwale. Wciąż dłubię więc w mojej płycie, coś do niej dopisuję. Przed premierą z pewnością pojawi się jeszcze singiel, być może klip - zapowiadała. 

Posłuchaj
16:51 seemePR4_AAC 2023_08_03-11-14-35.mp3 Seeme, czyli Kasia Makowiecka, opowiada o swojej twórczości i planach muzycznych (Stacja Kultura/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Adam Smolarek

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Gość: Kasia Makowiecka (wokalistka, prywatnie siostra Tomasza Makowieckiego)

Data emisji: 03.08.2023

Godzina emisji: 11.15

kd

Czytaj także

15 lat w trasie koncertowej. "W tej pracy trzeba lubić ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 14:25
- Po prostu kocham swoją pracę i życie w trasie - opowiadał Bartek "Borówka" Borowicz, realizator dźwięku i organizator tras koncertowych niszowych kapel. Gość Czwórki wydał książkę o swojej pracy i doświadczeniach. 
rozwiń zwiń