Damian Sikorski Projekt - premiera piosenki "Utopiłem się"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2023 17:30
Damian Sokorski - dziennikarz Czwórki i łowca muzycznych talentów - prezentuje nową piosenkę "Utopiłem się", w której gościnnie zaśpiewała zwyciężczyni "Wydaj płytę z Będzie głośno!" Marta Zalewska. - Marta wpisała się w utwór idealnie. Przede wszystkim jest zawodowcem. Jest wybitnym muzykiem, ma też bardzo podobną do mojej wrażliwość - mówi Damian Sikorski. - Doskonale zrozumiała, o co mi chodzi w tej piosence i potraktowała ją jak swoją prawdę. 
utopiłem się to kolejna propozycja z cyklu Damian Sikorski Projekt, tym razem nagrana z wokalistką Martą Zalewską.
"utopiłem się" to kolejna propozycja z cyklu Damian Sikorski Projekt, tym razem nagrana z wokalistką Martą Zalewską. Foto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
  • 13 października ma premierę piosenka "Utopiłem się", która powstała w ramach Damian Sikorski Projekt. 
  • Nowy singiel, to po piosenkach "Wiosna" i "Tata" kolejny utwór autorstwa multiinstrumentalisty i dziennikarza Czwórki Damiana Sikorskiego. 
  • Jak przyznaje artysta do współpracy zaprasza wokalistów i wokalistki z którymi dobrze się rozumie. 
  • W utworze  "Utopiłem się" usłyszymy Martę Zalewską, która wygrała drugą edycję konkursu "Będzie głośno!" w 2018 roku.

 

"Utopiłem się" to po piosenkach "Wiosna" i "Tata" kolejny utwór, który ukazał się w ramach Damian Sikorski Projekt. Nasz redakcyjny kolega, to nie tylko dziennikarz muzyczny, promotor młodych talentów, ale także multiinstrumentalista. Na koncie ma kilka nagranych płyt, w których powstawaniu uczestniczył jako muzyk sesyjny. Myśl o własnej płycie pojawiła się jakiś czas temu. - Już kiedyś miałem podejście do solowej twórczości, ale gdzieś to zostało, a kompozycje, które wtedy powstały trafiły do szuflady. Może kiedyś ujrzą światło dzienne - mówi Sikorski. - Wszystko się zmieniło, gdy poznałem Mateusza Hólbuja. On wyciągnął do mnie rękę i dodał mi odwagi. Tak powstał Damian Sikorski Projekt.


"Utopiłem się" - kolejny singiel w ramach Damian Sikorski Projekt

"Utopiłem się" to efekt współpracy Damiana Sikorskiego z Martą Zalewską - zwyciężczynią jednej z odsłon konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" oraz producenta Szymona Wylandowskiego, kolegi Damiana z Inowrocławia, z którym znają się od dziecka i z którym grali razem w kilku zespołach. Damian jest autorem tekstu, muzyki, a także gra na wszystkich instrumentach poza perkusją, za którą zasiadł Błażej Gawliński znany ze współpracy m.in. z Natalią Schröder i zespołem Mroza.  

-  Rok temu, gdy wyruszyłem w konkretną podróż jako Damian Sikorski Projekt, wiedziałem od razu, że Marta Zalewska musi się pojawić w jednej z kompozycji. Dlatego, że wokalistki i wokaliści, którzy pojawiają się w tym projekcie, to nie są przypadkowe osoby. Jednak ja daję swoje piosenki, swoje teksty, swoją twórczość osobom, które muszą wczuć się w ten klimat i muszą oddać ważne emocje w tych utworach - tłumaczy Sikorski. - Przypadkowa osoba nie byłaby w stanie wczuć się w tę rolę i w ogóle poczuć moją twórczość. Myślę, że tylko osoby, które doskonale mnie znają, a do takich należy Marta Zalewska, bo znamy się i przyjaźnimy od pięciu lat, od razu wiedziała, jak zaśpiewać tę piosenkę. Nagrania poszły szybko, a przede wszystkim Marta wzięła na warsztat utwór nieco po swojemu.

 

Źr. Youtube/Damian Sikorski Projekt feat. Marta Zalewska - Utopiłem się (Official Lyric Video)


Marta Zalewska: to dla mnie sytuacja rozwojowa 

Jak przyznaje wokalistka, doskonale się odnalazła w nowej kompozycji Damiana, co nie zawsze jest oczywiste w kontakcie z czyjąś twórczością. - Pojawiają się pytania, czy sam autor będzie zadowolony, bo to również warunkuje to, czy ja się finalnie dobrze czuję, czy nie. Mimo, że na co dzień bliżej mi do nieco cięższych brzmień rockowych i gitarowych to romans z szeroko rozumianą muzyką popową mam od zawsze. Bardzo lubię ten rodzaj muzyki i dużo też jej słucham, więc odnalezienie się w takiej estetyce było wielką przyjemnością - opowiada Zalewska. - Było także oddechem od mojego, bardzo napiętego, czasu twórczego, w którym ja cały czas komponuję i wykonuję utwory. To dla mnie sytuacja rozwojowa - trzeba wejść w buty uszyte przez kogoś innego, ale bardzo pięknie wyglądające.


 


Sikorski przyznaje, że utwór "Utopiłem się"  to kompozycja szyta na miarę pod Martę Zalewską, która zaśpiewała trochę inaczej niż w swojej solowej twórczości. - Bardzo mi się podoba to, że mamy Martę w nieco innej odsłonie. Marta wpisała się w utwór idealnie. Przede wszystkim jest zawodowcem. Jest wybitnym muzykiem, ma też bardzo podobną wrażliwość do mojej - podkreśla artysta. - Zrozumiała, o co mi chodzi w tej piosence i potraktowała ją jak swoją prawdę.

- W zasadzie chyba tylko wtedy można się brać za tego rodzaju współpracę - dodaje Zalewska. - Jeżeli po usłyszeniu utworu można poczuć, że to też będzie moja piosenka.


Posłuchaj
29:04 CZWORKA/Stacja Kultura - Damian Sikorski Projekt 13,10, 2023.mp3 Damian Sikorski Projekt i Marta Zalewska z utworem "Utopiłem się" (Stacja Kultura/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Adam Smolarek

Gość: Damian Sikorski (muzyk, dziennikarz), Marta Zalewska (muzyk, wokalistka)

Data emisji: 13.10.2023

Godzina emisji: 10.15

aw/kul


Czytaj także

Damian Sikorski Projekt z nowym singlem. "To bardzo osobiste piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2023 15:40
- Kompozycje, które ujrzały już światło dzienne, to bardzo osobiste piosenki i teksty, które bardzo mnie dotykają. Mam nadzieję, że dotkną również Państwa - przyznaje Damian Sikorski, który w "Muzycznej Jedynce" zaprezentował przedpremierowo kolejny singiel wydany pod szyldem jego projektu. Artystę w nowym utworze "Utopiłem się" wsparła Marta Zalewska.
rozwiń zwiń