Katarzyna Maciąg specjalnie dla Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 13:17
– Gra w serialu "1920. Wojna i miłość" sprawiła mi dużo przyjemności. Z radością stworzyłam kreację artystki kabaretowej – zdradza aktorka Katarzyna Maciąg.
Audio

Zawsze marzyłam o podróży do przeszłości i to marzenie się spełniło podczas kręcenia serialu "1920. Wojna i miłość" – podkreślała w "Stacji Kultura" Katarzyna Maciąg. Aktorka młodego pokolenia przyznaje, że jest coś magicznego w produkcjach, które rozgrywają się kilkadziesiąt lat wstecz. – Daje to możliwość oderwania się od rzeczywistości zarówno aktorom, jak i widzom. Gwarantuje to niezapomniane przeżycia – twierdzi.

Gość Czwórki nie ukrywa również, że postać, którą przyszło jej grać - artystka kabaretowa - dała jej możliwość poznania i doświadczenia tego, co za sobą niesie kabaret: muzykę z lat 20., wymyślne stroje, rękawiczki do ramion czy cygaretki. – Tamte kobiety były wyzwolone, miały niesamowite, często pikantne historie, których to historii w tym serialu mi zabrakło – tłumaczy Katarzyna Maciąg.

"1920. Wojna i miłość" to serial, w którego obsadzie przeważają mężczyźni. Dla Katarzyny Maciąg nie stanowi to żadnego problemu, bo - jak sama twierdzi - mają oni większy luz na planie, który się wszystkim udziela. – Wydaje mi się, że wynika to stąd, iż nie dbają oni o swój wygląd, nie porównują się tak jak kobiety. Nie ma to jednak żadnego przełożenia na ich profesjonalizm – podkreśla gość "Stacji Kultura".

Katarzynę Maciąg będzie można niebawem zobaczyć w niemieckiej produkcji "Weselna Polka", gdzie gra rolę Gosi Borówki. Jak sama mówi, było to dla niej ciekawe doświadczenie. Dlaczego?

– Był to film w całości kręcony w języku niemieckim, więc miałam okazję go podszlifować. Dodatkowo dał mi możliwość spotkania się z Polakami, którzy przed laty wyemigrowali z ojczyzny, wysłuchać ich niezwykle ciekawych historii – mówi.

"Weselna Polka" wejdzie na ekrany jesienią tego roku. Nasza aktorka, jak sama przyznaje, ma nadzieję na udział w kolejnych obcojęzycznych produkcjach.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo z Katarzyną Maciąg. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

 

Czytaj także

Gotowa na aktorskie wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 13:10
Propozycja zagrania głównej roli w filmie "Joanna", pojawiła się w odpowiednim momencie mojej kariery – przyznaje aktorka Urszula Grabowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Drugi rozdział", czyli spróbujmy jeszcze raz

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 11:46
O sztuce Neila Simona opowiadającej o przewrotności ludzkich uczuć, ulotności życia i przyjaźni, opowiadała w "Kontrkulturze" aktorka Daria Widawska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Temperamentna szczęściara

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 16:57
O swoim filmowym debiucie, współpracy z reżyserem Ryszardem Zatorskim i aktorem Lesławem Żurkiem mówiła w Czwórce Justyna Schneider - odtwórczyni jednej z głównych ról w najnowszej polskiej komedii "Los numeros".
rozwiń zwiń