Julia Kijowska: Spotkanie z męskim światem zaskoczyło mnie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 05:48
Na "Drogówkę" Wojtka Smarzowskiego musieliśmy chwilę poczekać. Dziś jej premiera. Zobaczymy m.in. kreację Julii Kijowskiej, która nie jest taka, jaka miała być.
Audio

Dziś niektóre kina proponują zniżki na bilety do kina, jeśli ktoś pojawi się przy okienku z mandatem wystawionym przez policję. Ale na ten film opłaca się iść nawet bez mandatu.

"Drogówka" Wojtka Smarzowskiego opowiada historię, która rozgrywa się w środowisku warszawskich policjantów drogówki. Na początku jest zabawnie, film przypomina komedię. Później robi się coraz bardziej dramatycznie. Na ekranie zobaczymy stałą ekipę polskich bardzo dobrych aktorów m.in. Bartka Topę, Marcina Dorocińskiego, Mariana Dziędziela, Piotra Głowackiego, Agatę Kuleszę i Julię Kijowską.

Julia Kijowska gra młodą dość naiwną policjantkę. Ta rola jej i reżyserowi sprawiła sporo problemów. - Trudno było uchwycić ten kobiecy pierwiastek i nazwać, co to znaczy ta kobieta w policji i jak ona ma się między tymi facetami odnaleźć - to było wyznanie dla mnie i dla Wojtka - przyznaje aktorka.  - Spotkanie z męskim światem zaskoczyło mnie - dodaje.

Ciekawą kreację postaci w "Drogówce" stworzył również Piotr Głowacki. Zagrał w krótkim epizodzie, ale zmieniającym wiele.

Jaka jest "Drogówka" Smarzowskiego, jak przygotowywali się do niej aktorzy dowiesz się słuchając załączonego materiału Olgi Mickiewicz w audycji Kuby Kukli "Stacja Kultura".

(pj)

Czytaj także

Lech Dyblik: bez gitary nigdzie się nie ruszam

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 19:00
Muzyka jest pasją tego charakterystycznego aktora, znanego choćby z filmów Wojciecha Smarzowskiego. Uwielbia śpiewać po rosyjsku, a ze swoimi "bandyckimi piosenkami" odwiedza zakłady karne w różnych miejscach Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wszyscy mamy brud za paznokciami"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 16:01
Arkadiusz Jakubik - aktor, reżyser i scenarzysta teatralny oraz filmowy - opowiadał w "Muzycznej Jedynce" o roli sierżanta Petryckiego w "Drogówce" Wojciecha Smarzowskiego". Film wchodzi na ekrany 1 lutego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego już w kinach!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 07:23
To historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, samochody i interesy. Wszystko się zmienia, gdy ginie jeden z nich.
rozwiń zwiń