Negral o fuzji niszy z mainstreamem

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 23:00
Posłuchaj dlaczego Adam Nergal Darski zagrał w filmie Juliusza Machulskiego "AmbaSSada" i jakie reakcje zbudził jego mundur?
Audio
  • Adam Nergal Darski opowiada o swoim udziale w filmie "AmbaSSada" (Stacja Kultura/ Czwórka).
Adam Nergal Darski i Robert Więckiewicz w filmie Juliusza Machulskiego AmbaSSada
Adam Nergal Darski i Robert Więckiewicz w filmie Juliusza Machulskiego "AmbaSSada"Foto: materiały prasowe/ Next-film

Najczęściej zadawane pytane Nergalowi brzmi - jak to się stało, że zagrał w filmie Juliusza Machulskiego "AmbaSSada"? Chociaż słyszy je przy prawie każdym wywiadzie, to chętnie opowiada o smsie z gratulacjami, który dostał od reżysera po tym jak udzielił wywiadu dla Newssweaka. O przypadkowym spotkaniu na ulicy, po którym razem poszli na obiad. Wtedy Machulski opowiedział mu o pomyśle na film. Film, w którym ostatecznie zagrał muzyk.
W "AmbaSSadzie" wcielił się w postać Joachima von Ribbentropa. Zdjęcie w kostiumie, w mundurze, umieścił na Facebooku i natychmiast został zbanowany. Dlatego w kolejne dni zamieszczał zdjęcia znanych aktorów w mundurach nazistów. - To był mój test na inteligencję Facebooka - opowiada Nergal.
Jego udział w filmie Juliusza Machulskiego nie ograniczył się tylko do roli aktorskiej. Złowrogie momenty filmu są ilustrowane muzyką Nergala - Taka fuzja niszy z mainstreamem jest piękna - twierdzi muzyk.

jl

Czytaj także

Juliusz Machulski - cudowne dziecko polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 10:00
Zwroty "Ciemność widzę, ciemność", "Nie kop pana, bo się spocisz", czy "Ucho od śledzia" zagościły już na dobre w polskim języku. Zawdzięczamy je Juliuszowi Machulskiemu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grąsiowska i Porczyk: nie czytamy recenzji filmu "AmbaSSada"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 14:20
Film Juliusza Machulskiego pt. "AmbaSSada" już można oglądać w kinach. W gazetach ukazały się pierwsze recenzje, ale Magdalena Grąsiowska i Bartosz Porczyk, główni aktorzy w filmie, ich nie czytają. I dodaję: - najważniejsza będzie dla nas reakcja publiczności.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stan polskiej kinematografii. "Ciągle myślimy o przeszłości"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 12:30
- Pieniądze nie przesądzają o jakości filmu. Liczy się pasja i talent - mówią krytyk filmowy Artur Cichmiński i Karol Kwiatkowski ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń