"Chopin musi umrzeć" wraca w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 13:26
- Przyjął nas Teatr Polski, za co bardzo dziękujemy. Tam zaczęliśmy rozkładać ten spektakl na czynniki pierwsze. Tutaj coś dołożyliśmy, tam coś zmieniliśmy... - mówiła w Czwórce Olga Bołądź, która w spektaklu "Chopin musi umrzeć" gra Kornelię.
Audio
  • Olga Bołądź i Michał Chorosiński o premierze spektaklu "Chopin musi umrzeć" w Teatrze Polskim (Stacja kultura/Czwórka)
Michał Chorosiński i Olga Bołądź
Michał Chorosiński i Olga BołądźFoto: Wojciech Kusiński/PR

Pierwsze pokazy sztuki w reżyserii Marcina Wrony miały miejsce wiosną 2013 roku w warszawskim klubie Palladium. - To mało teatralne miejsce. Z uwagi na to, że ten spektakl ma charakter dramatyczny i jest pewnym eksperymentem, to granie go w sali koncertowej było strasznie trudne. Wszystko opierało się na tym, żeby znaleźć wnętrze, które będzie odpowiadało formom teatralnym i które będzie w stanie udźwignąć ten spektakl. Bo to jest spektakl muzyczny, który jest trudnym przedsięwzięciem. My tam śpiewamy, są tancerze, choreografia itd. - tłumaczyła w "Stacji Kultura" Olga Bołądź.

Spektakl "Chopin musi umrzeć" od 10 listopada będzie wystawiany w Teatrze Polskim w Warszawie. Do obsady dołączyło kilku nowych aktorów, m.in. Michał Chorosiński, który będzie wcielał się w rolę Fryderyka Chopina na zmianę z Wojciechem Mecwaldowskim. Mimo wielu zmian w tekście sztuki, szkielet historii pozostanie jednak ten sam.

- Jest to satyra na świat mediów i świat show-biznesu. Fryderyk Chopin został wskrzeszony przez szalonego naukowca i postanowiono wykorzystać go do podniesienia oglądalności programu. Okazuje się, że ten zabieg nie działa, bo Fryderyk Chopin jest dość niemrawy po tym wskrzeszeniu. Żeby to zmienić naukowiec podsyła kompozytorowi swoją córkę Kornelię, która ma go uwieść i tchnąć w niego więcej energii - streszczał Michał Chorosiński.

Rozmawali Katarzyna Dydo i Kuba Kukla.

pg

Czytaj także

Adam Sajnuk konsekwentnie i cudownie tworzy teatr

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 12:00
Adam Sajnuk - aktor, reżyser, scenarzysta, współzałożyciel teatru Konsekwentnego, szef artystyczny Teatru WARSawy. Człowiek, który mówi o sobie, że jest cudotwórcą teatru.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Lewandowski: Chciałbym, żeby ktoś spotkał się ze mną, a nie z aktorem

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 17:35
Łukasz Lewandowski, mimo że skończył szkołę teatralną, na deskach teatrów występuje od lat, to nie lubi określać siebie słowem "aktor".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesteśmy mistrzami Europy w słuchowiskach radiowych!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 06:00
Teatr Polskiego Radia Triumfuje w Berlinie. "Andy" to najlepsze europejskie słuchowisko 2013 roku.
rozwiń zwiń