Chonabibe anonsują "Migracje"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 14:00
Lubelska formacja Chonabibe 8 marca wyda debiutancki, oficjalny longplay "Migracje". Będzie on idealnym odzwierciedleniem stylu grupy - szalonego, pozytywnego, łączącego różne gatunki.
Audio
  • Chonabibe odwiedzili Czwórkę na kilka dni przed premierą ich pierwszej, oficjalnej płyty "Migracje" (Czwórka/Poranek OnLine)
Chonabibe w Czwórce. Fot. Bartek Bajerski
Chonabibe w Czwórce. Fot. Bartek BajerskiFoto: Bartosz Bajerski

- Tytułowe "Migracje" mają kilka znaczeń. Zresztą ten tytuł zatwierdziliśmy już po tym, jak nagraliśmy cały materiał - tłumaczy w "Poranku OnLine" Jahdeck, jeden z wokalistów zespołu. - W skrócie możemy to zawęzić do tego, że ciągle podróżujemy, krążymy też między stylami. Uznaliśmy, że tytuł dobrze więc oddaje naszą codzienność, a nie mówi zarazem wprost nic o nas.

Poprzednim wydawnictwem zespołu był "Chonabibe Mikstejp". - Policzyliśmy, że wydaliśmy go równo trzy lata temu. Jak widać mamy więc niezłe tempo pracy - przyznaje ze śmiechem Jahdeck.

ZOBACZ TEŻ: Koncert Chonabibe w Czwórce! <<<

Chonabibe prezentują bardzo pozytywne podejście do hip-hopu. Nie mają z nikim zatargów, a w swojej muzyce łączą różne brzmienia i stylistyczne inspiracje. Znajdują się wśród nich reggae, soul, r&b i jazz.

- Od wszelkich negatywnych akcji, starć się odcinamy. Robimy swoje i robimy to po swojemu. Nie da się nas zakwalifikować do takiego czystego, klasycznego hip-hopu, bo mamy dużo szersze spektrum zainteresowań. Blisko nam do The Fugees czy Arrested Development, których określa się jako hip-hop alternatywny. Nam ta alternatywa tak średnio pasuje, więc uznajmy, że Chonabibe to coś ponad szufladkami - opisuje styl zespołu Jahdeck.

(ac/kd)

Czytaj także

Skorup: "Piękna pogoda" opiera się na nowoczesnych bitach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 12:56
Jeśli spróbować przewidzieć jaką muzykę w przyszłości będzie tworzyć człowiek od dzieciństwa zasłuchany w Lady Pank, można by postawić na gitarowe granie albo brzmienie zespołu Bracia. Tymczasem Skorup robi hip-hop, nagrywa dla MaxFloRec i właśnie promuje swój najnowszy krążek "Piękna pogoda".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rasmentalism wypływa na szerokie wody

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 13:45
Po wielu latach działalności w hiphopowym podziemiu, duet Rasmentalism debiutuje na oficjalnej scenie. 10 grudnia do sklepów trafi długo wyczekiwany longplay "Za młodzi na Heroda".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vienio: zdumiewa mnie wszechobecna nienawiść

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 16:00
Jest jedną z ikon polskiego hip-hopu i człowiekiem, który budował tę subkulturę w Polsce. Wciąż ma pasję i chce się rozwijać jako artysta, ale i jednostka. - Robię swoje i nic tutaj się nie zmieni! - deklaruje w rozmowie z Krzysztofem Grzybowskim.
rozwiń zwiń