X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie chleby świata

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 12:37
Festiwal Chlebów Świata odbędzie się w dniach 21-23 marca 2014 roku w Warszawie. To doskonała okazja, żeby posmakować wielu jego odmian, ale też nauczyć się, jaki chleb jest dobry dla naszej kondycji i zdrowia.
Audio
  • Rozmowa z Markiem Traczykiem, organizatorem Festiwalu Dobrego Chleba (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Jakie pieczywo i dlaczego wybieramy? Sonda Czwórki (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Jak rozpoznać dobre pieczywo i czym się ono charakteryzuje? (Czwórka/Poranek OnLine)
Wszystkie chleby świata
Foto: ch3oh/sxc.hu/cc

W programie imprezy, która odbędzie się na terenie Zespołu Szkół przy ul. Ratuszowej, przewidziano: prezentację wypieków pieczywa wg receptur kultywowanych w różnych częściach świata, począwszy od chleba z czasów biblijnych, po udział innych krajów takich jak: Armenia,  Australia i Oceania, Chiny,  Francja, Indonezja, Irk, Korea, Mołdawia, Serbia, Syria, Włoch i innych krajów. Bogato będzie prezentowane polskie piekarnictwo. Dodatkową atrakcją  będzie prezentacja chleba kosmonautów wraz osobistym świadectwem polskiego kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego. Całość uzupełni pokaz chlebów świata dostępnych na polskim rynku oraz prezentacja rodzajów ziaren oraz mąki w tym ich prastarych odmian.
Marek Traczyk, organizator imprezy, zachęca: - zaprezentujemy całą gamę i mnogość odmian chlebów. Zacząłbym od tego, że dla mnie nawet makaron jest chlebem! Zidentyfikowaliśmy ponad 300 rodzajów światowych chlebów. U nas zaprezentujemy tak naprawdę wszystko. Dzieciom pokażemy, skąd i jak się robi chleb. Chciałbym, żeby to wydarzenie miało walor poznawczy, edukacyjny. To ważne. I mam jedno wielkie życzenie - jedzmy chleb, ale tylko ten na zakwasie. On jest nam potrzebny! - apeluje gość "Poranka OnLine".
(ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego nie można zamrażać jedzenia drugi raz?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 16:00
Mówi się, że ponownie zamrożony posiłek psuje się. Dlaczego tak się dzieje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mężczyźni kochają burgery. A co ze zdrowiem?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:00
Jest mecz, jest impreza - cieszą się panowie. I zasiadają do stołu zastawionego chipsami, piwem oraz pizzą. Jeden wieczór spędzony w męskim gronie może mieć wartość nawet 4000 kalorii. A co ze zdrowym odżywianiem?
rozwiń zwiń