Prawdziwy facet? Tylko z brodą

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 11:50
Jak wynika z różnych badań panowie, którzy uprawiają sporty najczęściej nie noszą brody. W Polsce sześciu na dziesięciu panów goli twarz, zaś co czwarty stylizuje zarost. Po co panom broda?
Audio
  • Gwiazdy muzyki i kina - brodaci idole młodzieży. Materiał Martyny Ogonek (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Dlaczego nosisz brodę? Czy to jest kwestia stylu czy wygody a może lenistwa? - sonda (Czwórka/Poranek OnLine)
Jude law
Jude lawFoto: PAP/Daniel Deme

- Bez brody wyglądam na 15 lat, choć mam 24 - mówi jeden z słuchaczy Czwórki. - Noszę brodę od dwóch lat, tak woli moja dziewczyna - przyznaje drugi. - Nie chcę się golić co rano, bo mam suchą skórę, balsamy dostępne na rynku, nie są dla mnie skuteczne. Zarost reguluję więc co kilka dni trymerem - zwierza się kolejny.

Moda na brody pojawiła się kilka lat temu i od tego czasu brodaczy wciąż przybywa. Początkowo sądzono, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest kryzys finansowy, bądź kryzys męskości, dziś częściej wskazuje się na popkulturę. Brodacze przechadzający się po czerwonych dywanach i patrzący na nas z billboardów, odpowiedzialni są za podtrzymanie tego trendu. - Przenika on do kolorowych magazynów, a potem do zwykłych ludzi - mówi Magdalena Kacalak z magazynu "Logo" i wymienia kolejne "brodate" gwiazdy: George Clooney, Brad Pitt czy Justin Timberlake.

Glow
Glow Images/East News

A kto nosi w brodę w Polsce? Jak przyznaje ekspertka - dwie grupy mężczyzn: hipsterzy, którzy wzorując się na hollywoodzkich amantach i niezależnych muzykach noszą  brody posthippisowskie, kilkudniowe w nieładzie, i biznesmeni, których zarost jest bardziej zdyscyplinowany i wypielęgnowany.

Po więcej informacji o brodach, wąsach i wszelkiego typu zaroście, zapraszamy do nagrań z "Poranka OnLine".

(kd/pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda

Czytaj także

Madonna - kobieta tysiąca i jednej twarzy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 10:00
"Jestem swoim własnym eksperymentem. Swoim własnym dziełem sztuki" - wyznała w jednym z wywiadów. Zawsze o krok przed wszystkimi, zawsze na szczycie. Mijają dekady, a Madonna wciąż zaskakuje, wciąż dzierży palmę pierwszeństwa i jest ikoną popkultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projektantki: na modzie w Polsce nie zarabia się dużo

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 19:00
- Na początku drogi jest ciężko, brakuje nowych klientów - przyznaje Joanna Startek, projektantka mody męskiej. - Część naszego społeczeństwa, która jest bardziej świadoma swojego wyglądu i tego, jak chce się ubierać, a także zwraca uwagę na jakość produktów, jest niewielka - mówi Startek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Ossoliński - portret bardzo filmowy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 13:25
Życie projektanta mody często jest świetnym materiałem na film. Coco Chanel, Yves Saint Laurenta... oraz Tomasz Ossoliński. Kulisy pracy utytułowanego polskiego projektanta zobaczymy w filmie "Tomasz Ossoliński. Before the Show".
rozwiń zwiń