Kasia Klimczyk: byłam muzycznym buntownikiem

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 11:30
Kasia Klimczyk, znana także jako "Lass", zyskała popularność dzięki pojawieniu się w jednym z telewizyjnych talent show. Wokalistka sama produkuje swoje utwory, pisze do nich teksty i komponuje je w sposób nieszablonowy.
Audio
  • Kasia Klimczyk o śpiewaniu, swoim udziale w programie "The Voice of Poland" i planach zawodowych (Czwórka/Poranek OnLine)
Kasia Klimczyk
Kasia KlimczykFoto: PAP/Archiwum/Ireneusz Sobieszczuk

- Postanowiłam śpiewać pod pseudonimem "Lass”, ponieważ nie chciałam być utożsamiana z osobą Kasi Klimczyk. Pragnęłam, żeby ten projekt był bardziej tajemniczy - wyjaśnia wokalistka Kasia Klimczyk, która zyskała popularność po udziale w programie "The Voice of Poland". Artystka wspomina, że dość długo szukała nazwy dla zespołu i nie potrafiła się ostatecznie zdecydować. Piosenkarce spodobało się słowo "Lass”, bo w języku angielskim wymawia się je tak samo, jak w polskim.

Czytaj także: Maria Sadowska: tęskniłam za energią abstrakcyjną <<<

Wokalistka twierdzi, że trudno jej określić rodzaj muzyki, którą tworzy. - Robię po prostu to, co mi wychodzi. Wygląda to tak, że gram na różnych instrumentach i to, co z tego wyjdzie, po prostu sklejam - mówi gość Czwórki.

Artystka przyznała w Czwórce, że już w dzieciństwie była buntownikiem.

- Skończyłam muzyczną podstawówkę i byłam niesfornym uczniem. Dlatego, że gdy kazano mi czytać nuty, ja zawsze wolałam grać z gitarowych chwytów - zdradza Kasia Klimczyk i dodaje, że jednak najbardziej fascynował ją śpiew w chórze.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z audycji " Poranek OnLine "

bc/kd

Czytaj także

Lata 90. to była era muzyki pop!

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 10:00
W latach 90. na świecie nastąpił gwałtowny rozwój muzyki pop. Producenci szukali młodych i zdolnych muzyków na castingach. Następnie tworzyli boysbandy i girlsbandy, które zdobywały szczyty popularności nie tylko w swoich krajach, ale również na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino grozy przeżywa swoją drugą młodość

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 15:00
W ostatnich latach kino grozy staje się coraz bardziej popularne. Horrory lepszej i gorszej jakości znajdują swoich miłośników. Wśród filmów o zombie prym wiodą produkcje włoskie. Mania na punkcie żywych trupów rozpoczęła się prawie 40 lat temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycy z Sick Live są jak trójgłowy smok

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 15:00
Przyjaźnią się od lat i choć czasem się kłócą, zawsze dochodzą do porozumienia. Przyznają, że są jak rodzina, darząca się miłością i szacunkiem. Mowa o poznańskim zespole Sick Live.
rozwiń zwiń