Lata 90. to była era muzyki pop!

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 10:00
W latach 90. na świecie nastąpił gwałtowny rozwój muzyki pop. Producenci szukali młodych i zdolnych muzyków na castingach. Następnie tworzyli boysbandy i girlsbandy, które zdobywały szczyty popularności nie tylko w swoich krajach, ale również na całym świecie.
Audio
  • Zygmunt Chajzer opowiada o teleturnieju "Idź na całość" (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Raper Kasa wspomina o trudach Polskich muzyków w latach 90. (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Debiutancki album zespołu Just 5 sprzedał się w 108 tysiącach egzemplarzy (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Zespół L.O.27 tworzyli uczniowie podstawówki (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Boysband 'N Sync jest jednym z najpopularniejszych męskich zespołów na świecie (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Britney Spears rozpoczęła swoją karierę w wieku 11 lat (Czwórka/Poranek OnLine)
Jak na przestrzeni lat zmieniły się imprezy z okazji 18-tych urodzin i czym charakteryzują się w 2014 roku?
Jak na przestrzeni lat zmieniły się imprezy z okazji 18-tych urodzin i czym charakteryzują się w 2014 roku?Foto: Glow Images/East News

Just 5 to polski zespół disco założony w 1997 roku. Członkowie grupy zostali znalezieni przez casting na wzór zachodnich boysbandów. Debiutancki album Just 5 pod tytułem "Kolorowe sny”, sprzedał się w nakładzie 108 tysięcy egemplarzy.

Innym popularnym w latach 90. polskim zespołem był L.O.27. Grupę założyło pięciu uczniów szkoły podstawowej w 1997 roku. Ich pierwszy album "Mogę wszystko” uzyskał satus złotej płyty. Obecnie wokalista zespołu - Kuba Molęda jest związany z Teatrem Muzycznym Roma. Natomiast gitarzysta L.O.27, Łukasz Lach z zespołem L.Stadt.

‘N Sync to jeden z najbardziej popularnych boysbandów popowych lat 90. na świecie. Zespół, podobnie jak Backstreet Boys, powstał z inicjatywy producenta Lou Pearlmana. Do największych przebojów ‘N Sync należą "I want you back”, "Bye bye bye”, czy "Tearing up my heart”. Grupa rozpadła się wraz z odejściem Justina Timberlake’a, który postanowił rozpocząć karierę solową.

- Britney Spears to amerykańska piosenkarka, aktorka i tancerka. Karierę w show-biznesie rozpoczęła w wieku 11 lat u boku Justina Timberlake’a i Ryana Goslinga w programie The Mickey Mouse Club - tłumaczy dziennikarka, Martyna Ogonek i dodaje, że Spears jako piosenkarka zadebiutowała w 1999. roku albumem "…Baby one more time”, który błyskawicznie wyniósł ją na szczyt popularności. Artystka już na początku kariery została ochrzczona przez światowe media mianem "księżniczki popu".

Wspominając lata 90. w audycji, znany prezenter Zygmunt Chajzer zdradził nam kulisy popularnego w tamtym czasie teleturnieju "Idź na całość". Ponadto raper, Kasa opowiedział z jakimi problemami borykali się Polscy muzycy w ostatniej dekadzie XX wieku. Zapraszamy do wysłuchania wszystkich materiałów z "Poranku OnLine".

bc/kul

Czytaj także

Oldschoolowe hity. Wielki powrót do muzycznej przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 10:52
Ace of Bace, Coco Jumbo, Haddaway, aż po dzisiejsze, również te kontrowersyjne utwory - w poniedziałkowy poranek będzie się działo! Zapraszamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulturystyka może być kobieca

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 10:00
Wydaje się, że dyscyplina sportowa jaką jest kulturystyka, została zdominowana przez mężczyzn. Okazuje się jednak, iż płeć piękna też potrafi ciężko pracować na siłowni, aby wyrzeźbić mięśnie ciała i poddać się ocenie jury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Stępień: Polska słodkościami stoi

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 11:20
Paulina Stępień jest kucharką - amatorką. Wraz z mężem prowadzi popularnego kulinarnego vloga Kotlet.TV, który powstał z pasji do gotowania. Swoje przepisy umieszczają na stronie w postaci filmów. W studiu Czwórki rozmawialiśmy z vlogerką o polskiej kuchni.
rozwiń zwiń