X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Latarnie, mosty i żużel

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2010 12:06
W "Poranku" z Wrocławia o atrakcjach turystycznych miasta i o tym, jak, skręcając w prawo – pojechać w lewo…
Audio
  • Gość "Poranka" - latarnik Robert Molendo
  • O atrakcjach turystycznych Wrocławia
  • Gość "Poranka" Romuald Nowak, dyrektor Panoramy Racławickiej
  • Rozmowa z zawodnikiem i kierownikiem drużyny Betard WTS Wrocław

3 września "Czwórka" po raz drugi wyruszyła na podbój wielkich miast. Tym razem gości we Wrocławiu. Romek Wójcik i Dominika Sygiet nadawali "Poranek" ze studia plenerowego na rynku pod Pręgierzem.

W "Poranku":

- Latarnik Robert Molendo codziennie o świecie i zmierzchu wyrusza na ulice najstarszej dzielnicy Wrocławia. Wyposażony w butlę gazową i długi palnik, ubrany w specjalny płaszcz, czasem bywa mylony przez turystów z kominiarzem. W "Poranku" sprawdzaliśmy, jak wygląda jego praca na Ostrowie Tumskim, słynącym z 92 latarń, które trzeba uruchamiać ręcznie;

- Gośćmi "Poranka" były Janina Kałmuk i Elżbieta Tokarz, przewodniczki miejskie. Na antenie opowiadały o urokach Wrocławia, mostach, punktach widokowych, fosach i detektywie Eberhardzie Mocku, bohaterze kryminałów Marka Krajewskiego;

- "Panorama Racławicka" to wielkie dziewiętnastowieczne malowidło, którego pomysłodawcą był znany lwowski malarz Jan Styka. Do współpracy przy tworzeniu dzieła zaprosił batalistę Wojciecha Kossaka i 7 innych artystów. Samo malowanie zajęło im  8 miesięcy. "Panorama" upamiętnia zwycięską bitwę stoczoną 4 kwietnia 1794 pod Racławicami przez wojska powstańcze, dowodzone przez Tadeusza Kościuszkę z wojskami rosyjskimi. Gościem plenerowego studia "Czwórki" był Romuald Nowak, dyrektor Muzeum Panoramy Racławickiej, który opowiadał o historii obrazu i o multimedialnych atrakcjach czekających na gości muzeum;

- Mówi się, że Wrocław to miasto mostów i latarń. Okazuje się, że znane jest także za sprawą klubu żużlowego Betard WTS Wrocław. Trener zespołu, a zarazem szkoleniowiec reprezentacji Polski Marek Cieślak specjalnie dla "Poranka" opowiadał o swoich sukcesach zawodowych, planach na przyszłość i torach żużlowych. Gośćmi "Poranka" byli zawodnik Betardu WTS Wrocław Piotr Świderski i kierownik drużyny Paweł Kondratowicz. Zawdzięczamy im wyjaśnienie, jak to się dzieje, że żużlowcy, skręcając w prawo, jadą w lewo.

Zapraszamy.

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Poranek" z Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2010 10:23
Młodzieńcze fascynacje muzyczne Borysa Szyca i "Ławeczka Tuwima", czyli… "Poranek" z Łodzią w roli głównej!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka w Wielkim Mieście - Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2010 08:50
3 i 4 września nadawaliśmy z plenerowego studia pod Pręgierzem na wrocławskim Rynku!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bakero kontra Wojciechowski

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2010 11:19
Jak podaje piątkowy "Przegląd Sportowy" trener Polonii Warszawa Jose Maria Bakero staje się marionetką w rękach właściciela i klubowych działaczy.
rozwiń zwiń