Polskie Radio
Section05
Paweł Janas

TYLKO U NAS Maciej Skorża wytypowany na selekcjonera? "Zasługuje na to"

- Myślę, że poprzebijał wszystkich, z którymi pracował, także moje sukcesy - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Paweł Janas, były selekcjoner reprezentacji Polski, który w przeszłości pracował z Maciejem Skorżą. Prowadzona przez byłego trenera Lecha Poznań Urawa Red Diamonds wygrała Azjatycką Ligę Mistrzów. To jeden z największych sukcesów polskiego szkoleniowca na arenie międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna maciej skorża Paweł Janas TYLKO U NAS

Debiut Santosa w Pradze. Selekcjoner ma patent na Euro

Fernando Santos zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski meczem z Czechami w eliminacjach Euro 2024. Jak nowy trener Biało-Czerwonych poradzi sobie na tle poprzedników? 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 reprezentacja Czech Fernando Santos Janusz Wójcik Zbigniew Boniek Franciszek Smuda Jerzy Brzęczek Jerzy Engel Waldemar Fornalik Adam Nawałka Paweł Janas Stefan Majewski Czesław Michniewicz Paulo Sousa

Michniewicz jak Engel czy Nawałka? Co dalej z selekcjonerem?

Leo Beenhakker, Adam Nawałka i Paulo Sousa to selekcjonerzy piłkarskiej reprezentacji Polski, którzy po ważnych turniejach w XXI wieku pozostali na tym stanowisku. Każdy z nich - po mistrzostwach Europy. Wkrótce rozstrzygnie się, jaki los po mundialu w Katarze czeka Czesława Michniewicza.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Polski Czesław Michniewicz Jerzy Engel Paweł Janas Waldemar Fornalik Adam Nawałka Jerzy Brzęczek

Gol-widmo, król Lato i zawody - historia naszych inauguracji

Reprezentacja Polski tylko raz w swojej historii wygrała mecz otwarcia podczas piłkarskich mistrzostw świata. Czesław Michniewicz musi zadbać o poprawienie niekorzystnych statystyk, a przede wszystkim uniknąć czwartej kolejnej inauguracyjnej porażki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 Czesław Michniewicz reprezentacja Polski reprezentacja Meksyku grzegorz lato Kazimierz Deyna Jan Tomaszewski Zbigniew Boniek Antoni Piechniczek Kazimierz Górski Jerzy Engel Paweł Janas Adam Nawałka Grzegorz Krychowiak

TYLKO U NAS Euro 2020. "Tu nie ma żadnej pomyłki". Janas ocenił powołania Sousy

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polki przedstawił szeroki skład na Euro 2020. W gronie 26-osobowej kadry nie ma Kamila Grosickiego, który jest na liście rezerwowej. - Myślę, że tu nie ma żadnej pomyłki - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Paweł Janas, były trener biało-czerwonych. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Euro 2020 SPORT Paulo Sousa reprezentacja Polski Paweł Janas TYLKO U NAS

Umowa z Polsatem uciszyła Janasa? "Nie mogłem nic mówić"

W poniedziałek o godzinie 14.00 selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. Ostatnim człowiekiem, który prowadził biało-czerwonych na mundialu jest Paweł Janas podczas turnieju w Niemczech w 2006 roku, z którego nasz zespół odpadł po fazie grupowej. Czy były trener, a w przeszłości jako piłkarz medalista mistrzostw świata sprzed 36 lat ma jakieś rady dla Nawałki?
Zobacz więcej na temat:  Rosja 2018 Piłka nożna reprezentacja Polski SPORT Paweł Janas