X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Poranek" z Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2010 10:23
Młodzieńcze fascynacje muzyczne Borysa Szyca i "Ławeczka Tuwima", czyli… "Poranek" z Łodzią w roli głównej!
Audio

27 sierpnia w pierwszej odsłonie akcji "Czwórka w wielkim mieście" nadawaliśmy z plenerowego studia na Rynku Manufaktury w Łodzi. Od świtu na antenie Czwórki gościły związane z tym miastem osobistości ze świata kultury, sztuki, nauki i sportu. Oto, co usłyszeliśmy w "Poranku":

- Swoimi wspomnieniami z dzieciństwa dzielił się aktor Borys Szyc. Łódź to jego rodzinne miasto. Tutaj chodził do szkoły podstawowej i liceum. Na antenie zwierzył się, że w młodości uwielbiał Michaela Jacksona i Prince’a, z fanami Depeche Mode toczył natomiast nieustanną "walkę";

- Zapewne Borys Szyc niejednokrotnie przechadzał się Piotrkowską. Na tej najbardziej znanej i reprezentatywnej łódzkiej ulicy turyści mogą zobaczyć nietypowe rzeźby wykonane z brązu. Upamiętniają one sławne postacie związane z miastem. W skład Galerii Wielkich Łodzian, której pomysłodawcą jest animator kultury Marcel Szytenchelm, wchodzą m. in. rzeźby "Ławeczka Tuwima", "Fortepian Rubinstein",  "Kufer Reymonta" i 'Fotel Jaracza";

- Gościem "Poranka" była Anna Maksymowicz, przewodnik miejski i członek Towarzystwa Przyjaciół Łodzi. Na antenie opowiadała o Pałacu Poznańskiego (architekturze, metrażu, funkcjach, które spełniał), rozwoju przemysłu, cmentarzu żydowskim i o atrakcjach, które czekają na turystów w Łodzi;

- Jedyny Polak w NBA i rodowity łodzianin Marcin Gortat wspominał w "Poranku" swoje pierwsze treningi i wyjaśniał, dlaczego zdecydował się organizować w Polsce obozy sportowe dla dzieci i młodzieży;

-  Zamek jak fabryka albo fabryka jak zamek – tak mówi się o Centralnym Muzeum Włókiennictwa, mieszczącym się w Białej Fabryce Geyera w Łodzi. Gościem "Poranka" był zastępca dyrektora muzeum Marcin Oko, który na antenie "Czwórki" opowiedział m.in. o historii muzeum, eksponatach, atrakcjach dla zwiedzających i konkursie dla artystów-tkaczy.

Zapraszamy.

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czwórka w Łodzi!

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 16:00
Ruszamy na podbój wielkich miast! 27 sierpnia byliśmy w Łodzi. Audycje specjalne nadawaliśmy na żywo z Rynku Manufaktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Awantura o papieską warszawę...

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2010 17:44
...czyli "Święty interes" - komedia Macieja Wojtyszki. Zapraszamy na reportaż z premiery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rzeczywistość" marzeń sennych

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2010 18:49
Świadomy sen - prawda czy mit? Jeśli o czymś intensywnie myślimy, pojawi się to w naszych snach - mówi ekspert, gość "Magazynu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniej punkowo i bardziej elektronicznie

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2010 13:23
Muzycy Cool Kids Of Death zapewniają, że ich nowa płyta będzie bardziej zróżnicowana brzmieniowo od poprzednich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka w Wielkim Mieście - Wrocław

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2010 08:50
3 i 4 września nadawaliśmy z plenerowego studia pod Pręgierzem na wrocławskim Rynku!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Latarnie, mosty i żużel

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2010 12:06
W "Poranku" z Wrocławia o atrakcjach turystycznych miasta i o tym, jak, skręcając w prawo – pojechać w lewo…
rozwiń zwiń