Bajki dla dzieci w wykonaniu Edyty Jungowskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 13:56
– Jak gram w serialu, to się ktoś pyta, czy nie tęsknię to teatru, jak gram w teatrze, to czy nie tęsknię do kina, a jak czytam książki, to czy nie tęsknię do telewizji… Powiem tak: bywają takie etapy w naszym życiu, robimy różne rzeczy – wylicza Edyta Jungowska na antenie Czwórki.
Audio

Kino, radio, telewizja, teatr… a ostatnio studia nagraniowe. Przygoda Edyty Jungowskiej z nagrywaniem audiobooków zaczęła się zupełnie przypadkowo, ale szybko okazało się, że czytanie dla dzieci nie tylko jej wychodzi, ale też sprawia ogromną przyjemność.

– Długo siedzieliśmy w studiu i szukaliśmy sposobu, jak opowiedzieć tę historię, żeby przede wszystkim się nie pieścić, żeby nie udawać dziecka, żeby się nie mizdrzyć. To jest szalenie trudne, żeby dorosły w sposób poważny przeczytał tak naprawdę historię pisaną przez dziecko – mówi Edyta Jungowska.

Po chwili dodaje, że Astrid Lingren zawsze mówiła, że pisze książki "dla dziecka, które wciąż ma w sobie". Obecnie aktorka przygotowała już piąty audiobook.

– Nagraliśmy trzy Pipi: "Pipi pończoszankę", "Pipi wchodzi na pokład" i "Pipi na południowym Pacyfiku", "Dzieci z Bullerbyn" na Gwiazdkę w tamtym roku no i teraz na Dzień Dziecka będzie piąty audiobook, czyli "Braciszek i Karlsson z dachu" – wylicza Edyta Jungowska.

Kupując wymienione nagrania możemy być pewni, że zawsze znajdziemy w nich małą niespodziankę.

– Bardzo dbam o to, by przy płytach były jakieś książeczki, coś do zabawy. Przy Pipi są różne wariackie historie: czytanie książki od środka, wyrywanie, wycinanie, różne zawieszki na klamki, zakładki do książek, żeby dziecko dostało coś dodatkowego, co zbliży je manualnie do tej przygody, którą słyszy właśnie na płycie.

Posłuchajcie całej rozmowy Romka Wójcika z Edytą Jungowską! Dźwięk znajdziecie w ramce z prawej strony.

KaW

Czytaj także

Wolimy słuchać. Rośnie sprzedaż audiobooków

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2010 08:30
Blisko 20 mln zł wydali w zeszłym roku Polacy na zakupy audiobooków. Co miesiąc przybywa 25 nowych tytułów do słuchania - szacuje spółka Net Press Digital, a informuje o tym "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekartkuj e-booka

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 07:00
- To nie jest atak e-booków. Książki elektroniczne będą istniały razem z książkami drukowanymi - zapewniają księgarze nowych mediów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapach starej księgi kontra wygoda używania czytnika

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 12:05
Jakie książki wybrać? Wydawane tradycyjnie na papierze czy zapisane w nowoczesnych elektronicznych czytnikach? Gościem Bogusławy Marszalik w programie "Na Cztery Ręce" jest poetka Dorota Koman.
rozwiń zwiń