Polskie Radio
Section05
Gazeta Wyborcza

Kolejne "taśmy »Wyborczej«". Szantaż Michnika i problematyczne ultimatum

Stanowisko członka zarządu w zamian za powstrzymanie się od działań skierowanych przeciwko Agorze. W przeciwnym razie zaistnieje "permanentny, toksyczny układ i konflikty" oraz będą publikacje na okładkach pisma. Te skandaliczne deklaracje wygłosił pod koniec listopada ubiegłego roku Adam Michnik. Jego słowa zarejestrował jeden z uczestników spotkania. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Gazeta Wyborcza Adam Michnik

"To jest taktyka opozycyjnych mediów". Liziniewicz o "tropieniu" Obajtka przez "GW"

- Ataki na Daniela Obajtka z jednej strony utrzymują elektorat totalnej opozycji w gotowości do dostrzegania w nim samego zła, a z drugiej strony elektorat Zjednoczonej Prawicy widzi, że prezes Orlenu nie jest anonimowy - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta "Gazety Polskiej" Jacek Liziniewicz komentując poniedziałkowe doniesienia TVP.Info. - Nie chodzi o to, by za każdym razem znajdował się hit, ale by za każdym razem bodźcować niechęć elektoratu i czytelników - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gazeta Wyborcza Daniel Obajtek dziennikarstwo Jacek Liziniewicz Antoni Trzmiel

Zespół w "GW" do "tropienia Obajtka". Kaleta: wszystkie nagonki na Orlen wpisują się w zaplanowaną akcję

- Wszystko co się do tej pory działo wokół Orlenu, wszelkie nagonki ze strony mediów i dziennikarzy, ale też ze strony polityków to wpisuje się w jakąś zaplanowaną akcję - mówił poseł PiS Piotr Kaleta w Programie 1 Polskiego Radia. Odniósł się tym samym do najnowszych doniesień tvp.info o tym, że w "Gazecie Wyborczej" istnieje specjalny zespół do "tropienia Daniela Obajtka" 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Ogórek Daniel Obajtek Orlen PKN Orlen Gazeta Wyborcza media dziennikarstwo lotos

"Wyborcza" na tropie Obajtka. Król: to nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem

- Zakłada się, że tego i tego faceta będziemy śledzić, nadzorować, zbierać na niego kwity itd. To z dziennikarstwem nie ma nic wspólnego, to używanie prasy, mediów do zgoła innych celów i ich realizacji - stwierdził Marek Król. - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król komentując poniedziałkowe doniesienia TVP.Info o kulisach pracy "Gazety Wyborczej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Król Magdalena Złotnicka Gazeta Wyborcza Daniel Obajtek dziennikarstwo

Spór "GW" z Agorą. Pereira: redakcja była zakładnikiem partykularnych interesów

- Wśród bardzo pięknych haseł niezależności dziennikarskiej, redakcyjnej, misji wobec czytelników i ochrony ich danych, tak naprawdę przemycane były bieżące interesy - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny portalu TVP.Info Samuel Pereira komentując ujawnione przez portal taśmy ze spotkania zarządu Agory z dziennikarzami "Gazety Wyborczej". - Redakcja była zakładnikiem partykularnych celów bardzo wysokich podwyżek - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń polityka Gazeta Wyborcza media Samuel Pereira

"Chodzi o władzę, ale nie tę w spółce". Tarczyński o ujawnionym nagraniu rozmowy "GW" z zarządem Agory

- Na nagraniu usłyszeliśmy, że chodzi o władzę i pieniądze - powiedział w programie "#Jedziemy" w TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński, komentując ujawniony przez portal tvp.info zapis dźwięku ze spotkania pracowników "Gazety Wyborczej" z kierownictwem Agory. Podkreślił również, że "nie chodzi o władzę w spółce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Platforma Obywatelska Gazeta Wyborcza Dominik Tarczyński

"Te nagrania i są zaskoczeniem i nie są". Arkadiusz Rogowski o materiale TVP o "Gazecie Wyborczej"

- Zobaczyliśmy, a właściwe usłyszeliśmy Agorę od kuchni, to jakie zasady tam panują, jakie są priorytety i po raz kolejny zobaczyliśmy, że to ostrze nakierowane jest w zasadzie w jedną stronę - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Rogowski, redaktor naczelny "Gazety Codziennej Nowiny". Gościem audycji był także dr hab. Sebastian Gajewski (Centrum im. Adama Smitha).
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Wyborcza media POLSKA polityka Dorota Kania dziennikarstwo społeczeństwo Daniel Obajtek Polskie Radio 24

Agora kazała tropić Obajtka. Dr Kawęcki: chodzi o to, by wprowadzać zamieszanie

- To próba powodowania tego, by te problemy, nazwijmy to, natury gospodarczej - w tym przypadku chodzi o ceny benzyny, ale także kwestie związane z węglem - stały się najważniejszymi problemami politycznymi - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog, komentując doniesienia TVP Info ws. tropienia Daniela Obajtka przez redakcję "Gazety Wyborczej". - Chodzi o to, by grać nimi i wprowadzać zamieszanie w tym zakresie - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Dorota Kania Gazeta Wyborcza Daniel Obajtek media

Portal tvp.info: w "GW" istnieje specjalny zespół od "tropienia Obajtka"

Portal tvp.info poinformował, że jest w posiadaniu nagrania z wewnętrznego spotkania redakcji "Gazety Wyborczej" z zarządem Agory. Materiały nagrywał "jeden z uczestników oburzony całą sytuacją". Wynika z nich m.in., że w "GW" istnieje m.in. "specjalny zespół do »tropienia (prezesa Orlenu Daniela - red.) Obajtka«". Według tvp.info, z opublikowanych rozmów wyłania się "obraz ostrej walki o władzę, pieniądze i wpływy oraz wzajemnych pretensji i ciężkich oskarżeń".
Zobacz więcej na temat:  media Gazeta Wyborcza dziennikarstwo POLSKA Daniel Obajtek społeczeństwo