Polskie Radio
Section05
Gazeta Wyborcza

"Luxmed odpowiada za to, że musi wyrzucić 90 dawek szczepionki". Jest oświadczenie ARM

"Odpowiedzialność leży po stronie Luxmedu. Agencja Rezerw Materiałowych zrealizowała dostawę zgodnie z procedurami i dokłada starań, żeby wyjaśnić to zajście" - oświadczyła ARM w reakcji na publikację "Gazety Wyborczej", z której wynika, że Luxmed musi wyrzucić 90 dawek szczepionki przeciw COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo Gazeta Wyborcza POLSKA

Próba zakłócenia obchodów miesięcznicy smoleńskiej. "Gazeta Wyborcza" pisze o "nietypowej akcji"

Przy okazji kolejnej miesięcznicy smoleńskiej, znów dała o sobie znać Lotna Brygada Opozycji. Podczas składania wieńca pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej, znani z prowokacji aktywiści, próbowali zakłócić obchody. Prymitywne okrzyki przypadły do gustu stołecznej "Gazecie Wyborczej", która oceniła zajścia mianem "nietypowej akcji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska PiS Jarosław Kaczyński katastrofa w Smoleńsku Gazeta Wyborcza społeczeństwo

Iskrzy w środowisku LGBT. Wulgarny wpis Lempart o poseł Lewicy i protest pod "GW"

Kolektyw "Stop Bzdurom" i znany jako "Margot" Michał Sz. wystosowali wezwanie do "Gazety Wyborczej". Aktywiści LGBT żądają usunięcia ich z listy "50 śmiałych 2020" stworzonej przez dodatek "Wysokie Obcasy", nazywając ranking "nieśmiesznym żartem". W nocy z czwartku na piątek protestowali przed siedzibą "Gazety Wyborczej" przy ul. Czerskiej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA LGBT Gazeta Wyborcza protest demonstracje protesty w Warszawie Warszawa Marta Lempart

"Margot" i "Stop Bzdurom" oczekują pisemnych przeprosin od "GW". W tle liderki Strajku Kobiet

Kolektyw "Stop Bzdurom" i znany jako "Margot" Michał Sz. żądają usunięcia ich z listy "50 śmiałych 2020" stworzonej przez "Wysokie Obcasy", dodatek "Gazety Wyborczej" - informuje TVP Info. Aktywiści LGBT nie zgadzają się na stawianie ich w jednym szeregu z liderkami Strajku Kobiet, które redakcja również wyróżniła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo LGBT Gazeta Wyborcza strajk kobiet

Matka Boska z błyskawicą Strajku Kobiet. Zdecydowana reakcja Akcji Katolickiej

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej zawiadomiła prokuraturę o obrazie uczuć religijnych przez "Wysokie Obcasy". Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostało skierowane z tytułu możliwości popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych, czyli z art. 196 Kodeksu Karnego.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Wyborcza aborcja społeczeństwo Kościół Częstochowa prokuratura strajk kobiet POLSKA

Łukasz Jankowski o publikacjach "Gazety Wyborczej": Boże Narodzenie chcą zamienić w święto aborcyjne

- Im bardziej spada poziom czytelnictwa "Gazety Wyborczej", tym w coraz większym stopniu staje się tytułem wypełniającym niszę, jaką kiedyś obsługiwał tygodnik Jerzego Urbana. To gazeta o mentalności ludzi totalitarnych, którzy chcą deptać uczucia innych - powiedział Łukasz Jankowski (Radio Wnet i Telewizja Republika).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń Gazeta Wyborcza Boże Narodzenie społeczeństwo aborcja święta

SDP nazywa okładkę dodatku do "GW" prowokacją. "Złamano podstawowe zasady etyki dziennikarskiej"

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oficjalnie zaprotestowało przeciwko zamieszczonej przez dodatek do "Gazety Wyborczej" grafice przedstawiającej Matkę Boską jako zwolenniczkę aborcji. Zdaniem SDP, publikacja jest prowokacją, która łamie zasady etyki dziennikarskiej oraz narusza prawo do wolności i poszanowania uczuć religijnych innych osób.
Zobacz więcej na temat:  prasa dziennikarstwo Gazeta Wyborcza aborcja POLSKA media społeczeństwo

Prof. Jan Żaryn: młodzież jest coraz bardziej oddalona od narodowego dziedzictwa kulturowego

- Od dłuższego czasu jesteśmy bombardowani z jednej strony przez szeroko pojętą lewicę dawką pomyj, degradowania człowieczeństwa. Widzę to w takich kategoriach. Z drugiej strony poszukiwanie odpowiedzi, i to mnie bardziej zajmuje i interesuje, jak wyjść z tego niebezpieczeństwa degradacji polskiej kultury - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jan Żaryn, historyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Jan Żaryn społeczeństwo strajk kobiet Gazeta Wyborcza edukacja młodzież

"Próba obrażenia katolików". Poseł PiS o grafice z Matką Bożą w "Wysokich Obcasach"

- To tak naprawdę słaba próba podbicia jeszcze raz tego samego tematu, który przerabialiśmy jesienią, to też próba obrażenia katolików - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Paweł Lisiecki. Ordo Iuris zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie grafiki z Matką Bożą trzymającą w dłoni czarną parasolkę i mającą na twarzy czarną maseczkę z czerwoną błyskawicą. Rysunek autorstwa Marty Frej znalazł się w artykule promującym najnowszy numer "Wysokich Obcasów".
Zobacz więcej na temat:  Ordo Iuris Gazeta Wyborcza POLSKA Paweł Lisiecki społeczeństwo strajk kobiet

Szłapka wezwał do bojkotu Orlenu. Internauci bezlitośni dla szefa Nowoczesnej

"Adam Szłapka na swoich profilach w social media zażądał bojkotowania stacji Orlen. Internauci szybko poinformowali go, że paliwo z Orlenu jest sprzedawane na większości stacji benzynowych w kraju. Na pozostałych można zatankować głównie paliwo z Lotosu. Użytkownicy sieci pytają więc, dlaczego zakupy u Polaków, zamiast u Niemców czy Holendrów, tak bardzo bolą polityka opozycji" - pisze portal tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  Orlen Adam Szłapka Nowoczesna Gazeta Wyborcza prasa POLSKA społeczeństwo

"Są coraz bardziej oderwani od rzeczywistości". Prof. Krasnodębski o komentarzach "GW" ws. Orlenu

PKN Orlen przejmuje jedną z największych grup wydawniczych - Polska Press. Nie milkną komentarze opozycji, która wzywa do bojkotu spółki. Wśród krytyków zakupu koncernu medialnego przez Orlen znalazła się "Gazeta Wyborcza". Komentował to na antenie Polskiego Radia 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA Polityka zagraniczna Polski polityka Zdzisław Krasnodębski PiS Antoni Trzmiel Gazeta Wyborcza PKN Orlen