X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Gazeta Wyborcza

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" znieważył żołnierza. Został skazany

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski został skazany przez sąd za znieważenie żołnierza Żandarmerii Wojskowej – informuje portal tvp.info. Sprawa dotyczy wydarzenia z marca 2017 r. Dziennikarz nie ustąpił pierwszeństwa kolumnie MON, bo jak relacjonowała "GW", "uznał, że przekraczają swoje uprawnienia". Następnie obraził żandarma "gestem uznanym powszechnie za obelżywy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Gazeta Wyborcza prokuratura sąd

Sprawa listów Emilii do J. Kaczyńskiego. Rzecznik PiS: próba robienia afery

Emilia Sz., która miała uczestniczyć w akcji zniesławiania niektórych sędziów, napisała dwa listy do prezesa PiS - informuje "Gazeta Wyborcza". W jednym prosiła o pomoc ws. kontaktów jej córek z ojcem, w drugim twierdziła, że czuje się pokrzywdzona przez wymiar sprawiedliwości. - To kolejna próba robienia afery, w którą "GW" chce wmieszać prezesa PiS - skomentował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Jarosław Kaczyński Gazeta Wyborcza

Sędziowie pozywają media. "Nie było żadnej grupy »Kasta«"

- Przygotowanych będzie 21 prywatnych aktów oskarżenia i 25 pozwów cywilnych o ochronę dóbr osobistych na łączną kwotę zadośćuczynień około 10 mln zł na cel społeczny w imieniu sędziów, którzy zostali zniesławieni informacjami o rzekomej grupie "Kasta" - przekazał pełnomocnik części tych sędziów mec. Bartosz Lewandowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA fake news sądownictwo dziennikarstwo onet Gazeta Wyborcza

Dziennikarz "GW" śnił o pielgrzymce PiS na Giewont. "W burzę z piorunami"

Dziennikarz i publicysta Ziemowit Szczerek (pisał m.in. dla "Polityki" i "Gazety Wyborczej") popełnił pewien wpis na swoim profilu Facebooku. W poście oznajmił, że śnił o tym, iż abp Marek Jędraszewski zorganizował "pielgrzymkę" na Giewont ze środowiskami m.in. polityków PiS oraz rodziną Radia Maryja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Giewont burza Tatry Gazeta Wyborcza Prawo i Sprawiedliwość Marek Jędraszewski

"Gazeta Wyborcza" wyjaśnia: PiS nie wygrało o włos

"PiS nie wygrało o włos, jak napisaliśmy w drukowanej »Wyborczej« na podstawie późnowieczornych exit poll. Już po zamknięciu wydania okazało się, że różnica się powiększa na rzecz... PiS" - pisze we wtorkowej "Gazecie Wyborczej" jej wicenaczelny Jarosław Kurski. Dodaje, że wynik wyborów to "wielki sukces partii rządzącej i jej historyczne zwycięstwo".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Jarosław Kurski Gazeta Wyborcza Koalicja Europejska

J. Gowin: nie przystoi atakować rodzin znanych polityków

- Publikację "Gazety Wyborczej" w oczywisty sposób wiążę z wyborami. Premier Mateusz Morawiecki i jego najbliżsi są ofiarami ohydnej kampanii. Wiem, że spory polityczne w Polsce są za głębokie. Jednak po wyborach będziemy dalej żyć we wspólnej Polsce. Pewnych rzeczy nie przystoi robić, nie przystoi atakować najbliższych znanych polityków - powiedział w Polskim Radiu 24 wicepremier Jarosław Gowin.  
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Gazeta Wyborcza Wrocław POLSKA