Polskie Radio
Section05
Gazeta Wyborcza

"Cała grupa ma problemy finansowe, przychody znacznie zmalały". Mosoń o konflikcie w Agorze

- W pierwszym kwartale tego roku całościowe przychody grupy Agora wyniosły 146 mln zł i były o około 50 proc. niższe w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE. Gośćmi audycji byli także: Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Gazeta Wyborcza Polskie Radio 24 dziennikarstwo

"Prawda zawsze się obroni". Daniel Obajtek wygrał proces z portalem Wyborcza.pl

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek wygrał proces przeciwko redaktorowi naczelnemu portalu Wyborcza.pl. Wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie portal ma opublikować sprostowanie nieprawdziwych informacji zawartych w artykule Wojciecha Czuchnowskiego z 26 lutego, zatytułowanym "Taśmy Obajtka. Tak prezes Orlen łamał prawo, a teraz się pogrąża".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek media Gazeta Wyborcza PKN Orlen polityka sąd Warszawa sądownictwo

Lodowski: część mediów nie jest tylko narzędziem, ale już graczem w wojnie hybrydowej Łukaszenki

- Wygląda na to, że część mediów nie jest tylko narzędziem, ale już graczem w wojnie hybrydowej, jaką prowadzi Alaksandr Łukaszenka - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gościem audycji był też Mariusz Gierej z portalu mPolska24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Frontex Gazeta Wyborcza granica straż graniczna migracja bezpieczeństwo fake news

"Gazeta Wyborcza" świadomie powiela białoruską propagandę, by uderzyć w Polskę

W "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł na temat sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Dziennik podał "kolejne szokujące informacje", powołując się wyłącznie na oświadczenie białoruskiej straży granicznej. "Syryjczycy mieli być pobici przez polskich pograniczników" – napisano w artykule, który został oparty na jednym źródle, którym był komunikat służb podległych reżimowi Aleksandra Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica bezpieczeństwo media straż graniczna Białoruś imigranci w Europie Gazeta Wyborcza Stanisław Żaryn

"GW" chwali się obszerną publikacją o spółkach skarbu państwa. Autorzy pominęli jednak wiele istotnych kwestii

"Od maja analitycy BIQdata oraz 50 dziennikarzy »Wyborczej«, Onetu i Radia ZET analizowali dane na temat 5 tys. osób pojawiających się we władzach ponad tysiąca spółek skarbu państwa oraz powiązanych z nimi firm" - donosi "Gazeta Wyborcza", która odkryła, że… "przynajmniej 900 z nich ma związki z politykami Zjednoczonej Prawicy". Komentatorzy nie podzielają entuzjazmu autorów publikacji, zwracając uwagę, że pomija ona spółki zależne od polityków samorządowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dziennikarstwo Gazeta Wyborcza

"My już wielokrotnie cięliśmy koszty". Wicenaczelny "GW" uderza w zarząd Agory, ujawniono treść maila

"Oceniam, że Zarząd spółki tkwi w stanie kryzysu przywództwa. Jest też niekompetentny, by zarządzać wyrafinowanym biznesem subskrypcyjnym, który jest głównym gwarantem niezależności »Gazety Wyborczej«" - napisał w mailu wicenaczelny "GW" Jarosław Kurski. Informacje podał serwis Press.pl.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Wyborcza Jarosław Kurski media dziennikarstwo społeczeństwo POLSKA

Policja odpowiada na materiał "GW". "100 proc. to nie to samo co 11,8 proc."

W ursynowskim komisariacie podległym pod KSP w środę L4 złożyło sześciu policjantów. 100 proc. to nie to samo co 11,8 proc. - poinformowała Komenda Stołeczna Policji, odnosząc się do danych w artykule "Gazety Wyborczej" z których wynikało, że na stołecznym Ursynowie na zwolnieniu lekarskim był cały wydział wywiadowczo-patrolowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa mazowieckie policja Gazeta Wyborcza

"To nie tylko nieodpowiedzialność, ale także przestępstwo". Wiceszef MSZ skieruje do prokuratury wniosek dot. "GW"

- Tekst "Gazety Wyborczej" autorstwa Bartosza Kramka to nie tylko nieodpowiedzialność, przejaw wsparcia dla działań Łukaszenki, ale także przestępstwo; jeszcze w środę złożę zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie - poinformował na Twitterze wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna Białoruś granica obcokrajowcy imigranci w Europie imigracja Gazeta Wyborcza służby i bezpieczeństwo Komisja Europejska MSZ Paweł Jabłoński

Wojna w Agorze. Redakcja "Gazety Wyborczej" nie zgadza się na połączenie z portalem gazeta.pl

Zaognia się konflikt między "Gazetą Wyborczą" a zarządem Agory. Treści publikowane na portalu wyborcza.pl nie pojawiają się już na stronie gazeta.pl - podają wirtualnemedia.pl. Na znak protestu "Wyborcza" rozpoczęła kampanię, odcinającą się od drugiego portalu, podkreślając, że "Prawdziwa »Wyborcza« w internecie to wyborcza.pl".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Gazeta Wyborcza Adam Michnik dziennikarstwo dziennikarze reklama