Polskie Radio
Section05
Gazeta Wyborcza

ANALIZA Fabryka fałszywej wiedzy z Czerskiej. Celem kłamstwa była zmiana politycznego wyniku

Małgorzata Tomczak, publicystka "Gazety Wyborczej", publicznie przyznała, że w relacjach z granicy polsko-białoruskiej "wytwarzana była fałszywa wiedza". Materiały uderzały przede wszystkim w funkcjonariuszy, ich przełożonych i polski rząd. To wierzchołek góry lodowej. Lista artykułów w GW, które były nastawione na zmianę politycznego wyniku w Polsce, a okazały się blagą, jest długa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gazeta Wyborcza dziennikarze społeczeństwo

Zaskakujący tekst w "GW" ws. sytuacji na granicy. "Jesteśmy w procesie wytwarzania fałszywej wiedzy"

"Rodziny z dziećmi, wykształcona Afganka, ciężarna kobieta - osoby takie, jak w filmie Holland, są na granicy wyjątkami" - napisała na łamach "Gazety Wyborczej" Małgorzata Tomczak, którą cytuje portal wPolityce.pl. Dziennikarka przyznała, że tworzony przez lewicowo-liberalne media obraz sytuacji na granicy z Białorusią nie jest do końca prawdziwy, a dzieła takie jak film Agnieszki Holland nie mogą być traktowane jako "dokumentalny" zapis wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż graniczna granica Gazeta Wyborcza

"Świeża krew" z Afryki rozwiązaniem dla Europy? Artykuł "Wyborczej" o przyjmowaniu migrantów szybko zniknął z sieci

Portal wyborcza.pl opublikował dzisiaj wywiad z holenderskim pisarzem Ilją Leonardem Pfeijfferem. Rozmowa z pisarzem rozpoczynała się od deklaracji: "Albo wpuścimy świeżą krew z Afryki, albo Europa będzie wielkim muzeum dla bogatych Chińczyków". Po kilku godzinach redakcja z Czerskiej postanowiła usunąć tekst ze swojej witryny internetowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA imigranci w Europie Gazeta Wyborcza media społeczeństwo

Imigranci zalewają Europę. Pisarz w rozmowie z "GW" apeluje o "wpuszczenie świeżej krwi z Afryki"

- Cały czas mówimy, że migranci z południa są problemem - podczas gdy są tak naprawdę rozwiązaniem. Trzeba więc zmienić paradygmat - mówi w rozmowie opublikowanej na stronie Gazety Wyborczej Ilja Leonard Pfeijffer, "holenderskim pisarzem, znawcą migracji". Rozmówca gazety przekonuje, że migranci z państw afrykańskich uzdrowiliby gospodarki państw europejskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA migracja imigracja imigranci w Europie Europa Unia Europejska Gazeta Wyborcza

"Wyborcza" i OKO.press zachęcają do bojkotu referendum. Politolog: to niszczenie kultury demokratycznej

"Gazeta Wyborcza" i portal OKO.press przyłączyły się do działań polityków opozycji, którzy namawiają do bojkotu referendum, zaplanowanego na 15 października wraz z wyborami parlamentarnymi. - To jest niszczenie kultury demokratycznej - komentuje na antenie Polskiego Radia 24 dr Krzysztof Kawęcki, politolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory parlamentarne wybory w Polsce wybory 2023 referendum Gazeta Wyborcza media opozycja Platforma Obywatelska Donald Tusk

SG dementuje doniesienia "Gazety Wyborczej": kolejna odsłona ataku na polskich funkcjonariuszy

To kolejna odsłona ataku na polskich funkcjonariuszy i podważanie zasadności budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej. To szczególnie niebezpieczna narracja w obliczu trwającej wojny na Ukrainie i nieustającej presji migracyjnej na państwa Unii Europejskiej - poinformowała w piątek w komunikacie rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska, odnosząc się do piątkowej publikacji "Gazety Wyborczej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna Gazeta Wyborcza

"Na każdym płocie PiS. Gdzie nasze bilboardy?". Agnieszka Kublik z "Gazety Wyborczej" krytykuje kampanię KO na Podlasiu

Agnieszka Kublik, dziennikarka "Gazety Wyborczej", ma olbrzymie pretensje do polityków Koalicji Obywatelskiej. Według informacji opisanych w jej artykule, Podlasie zostało zdominowane reklamowo przez Prawo i Sprawiedliwość.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Podlasie Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska wybory w Polsce kampania wyborcza polityka Gazeta Wyborcza

"Fałszywe informacje podawane przez Donalda Tuska". Prokuratura komentuje doniesienia Wyborczej ws. wiz

Prokuratura Krajowa informuje, że przedmiotem śledztwa, prowadzonego przez prokuraturę wspólnie z CBA, są nieprawidłowości przy składaniu wniosków o wydanie kilkuset wiz w ciągu półtora roku. Tym samym nieprawdziwe są informacje podawane przez niektórych polityków, w tym Donalda Tuska, dotyczące nieprawidłowości przy wydawaniu wiz.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura Gazeta Wyborcza POLSKA wiza MSZ migracja Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Sąd skazał fotoreporterkę "Gazety Wyborczej" za atak na policjanta. Naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza

Fotoreporterka "Gazety Wyborczej" Agata Grzybowska zaatakowała policjanta, pilnującego porządku podczas protestów, które miały miejsce po Ministerstwem Edukacji i Nauki jesienią 2020 roku. Sąd uznał, że kobieta dopuściła się występku chuligańskiego i naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza. Wyrok nie jest prawomocny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Gazeta Wyborcza policja sąd

Brudziński odpowiada "GW" ws. remontu mieszkania: żadna publiczna złotówka nie była zaangażowana

Joachim Brudziński skomentował zarzuty "Gazety Wyborczej". - Gdy zacznie się sprawa w sądzie, przedstawię dokumenty ws. remontu mojego mieszkania. Żadna publiczna złotówka nie była zaangażowana, nie brali w tym udziału żadni podwykonawcy z PHH. To paskudne kłamstwo - powiedział w Radiu Puls eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joachim Brudziński Gazeta Wyborcza remont mieszkania

Europoseł PiS pozwie dziennikarza "Wyborczej". "Brudna, wyssana z nienawiści manipulacja"

"Pan Czuchnowski będzie musiał za swoje kłamstwa podzielić się swoimi środkami z którąś z organizacji charytatywnych" - napisał na Twitterze europoseł PiS Joachim Brudziński, zapowiadając pozew sądowy wobec redaktora "Gazety Wyborczej" Wojciecha Czuchnowskiego. Poszło o wpis dziennikarza na Twitterze odnoszący się do wydatków polityka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joachim Brudziński media Gazeta Wyborcza polityka

Oświadczenie Anny Morawieckiej ws. publikacji "Gazety Wyborczej". "Zawierała nieprawdziwe informacje na mój temat"

Artykuł "Gazety Wyborczej" zawierał wiele nieprawdziwych informacji na mój temat. Moja praca była jak najbardziej realna, zgodna z oczekiwaniami pracodawcy i udokumentowana - zaznaczyła w swoim oświadczeniu siostra premiera Anna Morawiecka. Odniosła się tym samym do poniedziałkowej publikacji "GW" pt. "Anna Morawiecka, siostra premiera na fikcyjnym etacie w Urzędzie Miasta w Trzebnicy. Śledztwo »Wyborczej«".
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Wyborcza Mateusz Morawiecki media dziennikarstwo dziennikarze POLSKA