Targi pracy – zrób karierę w wymarzonym zawodzie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 10:25
Jeśli swojej zawodowej przyszłości nie widzisz w jasnych barwach, zadbaj o nią. - Część wystawców oferuje prace typowo studenckie, ale absolwenci uczelni, poszukujący zatrudnienia na stałe też mają tu czego szukać – opowiada gość Czwórki.
Audio

Na targi pracy warto się udać. Dlaczego? Po pierwsze, zupełnie bezstresowo można porozmawiać z potencjalnym przyszłym pracodawcą. Taka rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a może nas wiele nauczyć. – Przy okazji możemy dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy nie tylko o konkretnym stanowisku, które nas interesuje, ale także o samym procesie rekrutacji – opowiada w Czwórce Agata Zarzycka ze Stowarzyszenia Akademickich Biur Karier i Biura Karier uczelni im. Łazarskiego. – Warto też odwiedzić coachów, czy doradców, którzy dyżury będą pełnić przez cały dzień targowy.

Akademickie Targi Pracy „Jobbing” zaplanowano na 14 marca w Warszawie. Poza konstruktywną rozmową z ewentualnym przyszłym pracodawcą warto udać się także na warsztaty, które wzbogacą Curriculum Vitae i czegoś nowego nas nauczą. – Pracodawcy przychodzą z ofertami pracy, staży, programów menadżerskich i pracy stałej – opowiada Zarzycka. – Nie zawsze są to oferty zatrudnienia, ale zawsze umożliwiają zdobycie doświadczenia, które też jest przecież ważne.

Więcej na temat Akademickich Targów Pracy "Jobbing" dowiesz sie, słuchając całej rozmowy z Agatą Zarzycką.

(kd)

Zobacz więcej na temat: pracodawcy Warszawa

Czytaj także

Profesje przynoszące kokosy leniwcom

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 12:46
Wygrzewanie się na białym piasku, opalanie i nurkowanie w Wielkiej Rafie Koralowej – to główne zadania opiekuna wyspy Hamilton znajdującej się niedaleko zachodniego wybrzeża Australii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej i najmniej stresujące zawody świata

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 06:00
Najbardziej stresującą pracę mają służby mundurowe. Najmniej – jubilerzy, krawcy i fryzjerzy. niektórzy są jednak zdania, że najprzyjemniejsze zawowdy wykonują opiekunowie rajskich wysp, czy testerzy luksusowych łóżek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małżeństwa mniej romantyczne, bardziej rozważne

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 09:49
Aż 30 procent Brytyjczyków i 20 procent Brytyjek zdecydowało się na ślub, mimo że nie kochało swoich partnerów – wynika z sondażu przeprowadzonego przez dziennik "Daily Mail". Jeśli nie uczucie, to co innego skłania nas do zawierania małżeństw?
rozwiń zwiń