Na Zakopane trzeba mieć końskie zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 14:33
- W Zakopanem nie ma nic na pół. Tam jak wieje to tak, że ci łeb urywa, jak jest pięknie to tak, że z wrażenia cię zatyka, a jak sypie to tak, że się z domu nie ruszysz - mówią autorki książki "Zakopane odkopane. Lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska".
Audio

Paulina Młynarska i Beata Sabała-Zielińska napisały książkę o zimowej stolicy Polski. Jest to pierwsza publikacja o Zakopanem, w której "do pióra" dochodzi prawdziwa góralka.

- Ta książka jest prawdziwa, dlatego się dobrze czyta. My tam niczego nie lukrujemy - mówią autorki o swojej publikacji. - Tam nie ma landrynki. Nie mówimy tylko dobrze o Zakopanem, choć sami zakopiańczycy i górale chcieliby by tak było - dodają.

Zakopane to kopalnia tematów. Dziennikarki warszawsko-zakopiańskie pootwierały tajemnicze kufry Zakopanego, wyciagnęły tajemnice. To miejsce to kopalnia tematów, istny raj dla dziennikarzy, twierdzą Paulina Młynarska i Beata Sabała-Zielińska.

Autorki przyznają, że miały ogromną tremę przed zakopiańską promocją ich książki. Zdają sobie sprawę, że Zakopane ma swoich fanatyków.

Autorki w "Zakopane odkopane. Lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska" mierzą się z tematem Zakopanego jako trudnego miasta, w którym zima trwa 8 miesięcy, gdzie mimo XXI wieku wciąż żyje się zgodnie z rytmem natury - posłuchaj audycji Justyny Dżbik "Poranek OnLine" i dowiedz się więcej o Zakopanym i "Lekko gorszącej opowieści góralsko-ceperskiej".

(pj)

Czytaj także

Paulina Młynarska: Nergal nie jest moim autorytetem

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2011 14:38
- Celebryci są osobami opiniotwórczymi. Niestety… – mówi w Czwórce dziennikarka i znana feministka Paulina Młynarska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bachleda kupi Kasprowy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 15:57
Orbis zawarł przedwstępną umowę sprzedaży hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem. Wartość umowy to 52 mln zł - podał Orbis w środowym komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom Turysty po remoncie straci charakter?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 15:34
Władze Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego zapewniają, że cenne elementy wyposażenia wrócą po remoncie na swoje miejsce, ale dach...
rozwiń zwiń