Polskie Radio
Section05
Paulina Młynarska

P. Młynarska: Andrzej Wajda mógł przeprosić, wybrał inaczej

- Andrzej Wajda miał możliwość powiedzenia choćby na przykład: "Popełniliśmy błąd. Źle się stało. Przepraszam". Mógł do mnie zadzwonić i porozmawiać. Mógł zapytać, jak się miewam i jakie naprawdę były konsekwencje tego, co się wydarzyło. Wybrał inaczej - napisała na Facebooku Paulina Młynarska. Aktorka odniosła się do swoich słów o tym, do czego wiele lat temu zmusił ją na planie filmowym znany reżyser.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Wajda Paulina Młynarska POLSKA

Młynarska oskarża Wajdę za scenę seksu, gdy miała 14 lat

- Dlaczego nikt, w kilkudziesięcioosobowej ekipie złożonej z dorosłych ludzi, nie zaprotestował? Dlaczego nikt nie powiedział: "Chwila, co wy wyprawiacie? To przecież jest dziecko! Nie można tak po prostu odurzyć dziecko, rozebrać i zaciągnąć przed kamerę, żeby udawało, że uprawia seks, o którym jeszcze nie ma najmniejszego pojęcia!" - napisała Paulina Młynarska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Wajda Paulina Młynarska

"Klucz francuski". Joanna Nojszewska musiała napisać tę książkę

- Trochę nie miałam wyjścia. Mama była nauczycielką języka francuskiego, jeździła na kursy do Francji. Przywoziła różne książki, broszury i czasopisma. Fascynowało mnie, że były kolorowe, miały piękną stylistykę, przedstawiały wielki świat. Od tego zaczęła się moja miłość do Francji - mówiła w Jedynce autorka książki "Klucz francuski".
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Chyra Andrzej Seweryn Francja KSIĄŻKA KULTURA Magda Mikołajczuk Paulina Młynarska