Będą nami rządzić koty?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 09:00
Do obsadzenia w kocim rządzie jest teka premiera, Ministra Drzemki, Ministra ds. Szkolnictwa i Demolki, oraz na przykład Ministra ds. Umiarkowanej Rekreacji.
Audio

Do życia prawdziwy koci rząd postanowiła powołać redakcja magazynu "Kocie sprawy", wraz z pięcioma kotami, które w niej (poza dziennikarzami oczywiście) urzędują.

A cel inicjatywy jest szczytny. Chodzi o to, by koty mogły przemówić... ludzkim głosem. – Między innymi, ażeby powszechna stała się sterylizacja – mówi Magdalena Bielicka, redaktor naczelna magazynu "Kocie sprawy". – A także po prostu, by po prawił się ich status w naszym społeczeństwie.

 

Ten pomysł ma szansę powodzenia, bo w kanadyjskim Halifaxie jest już kot, który został oficjalnym kandydatem na burmistrza tego miasta. – W jednym z miasteczek na Alasce również honorowym burmistrzem jest kot – dodaje Bielicka.

Dowiedz się więcej o tej niecodziennej inicjatywie, słuchając nagrania materiału reporterskiego Eweliny Grygiel z "Poranka OnLine".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trekking z pupilem (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 17:49
Nietypowa dyscyplina sportu i aktywny wypoczynek ze swoim zwierzakiem. O czym mowa? Dogtrekkingu, czyli wyścigu razem z psem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ułożyć sobie życie z psem po przejściach?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 08:00
Adoptując czworonoga ze schroniska często chcielibyśmy od razu przychylić mu nieba. Tymczasem na początku przede wszystkim powinniśmy skupić się na jego wychowywaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pies goni własny ogon, a ogon goni psa...

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 14:49
Młodość, pchły, pasożyty, a może grupa zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych - dowiedz się dlaczego Twój pies gania za własnym ogonem.
rozwiń zwiń